VOC Znojmo

Festival je tu! Nabídne 69 vín od 18 vinařů

Jaro je definitivně tu a s ním i Festival vína VOC Znojmo, který v neděli 8. května rozproudí centrum Znojma. Na Horním náměstí a odrůdových ulicích (Sauvignonové ulici, Veltlínském náměstí a Ryzlinkovém trhu) nabídne 18 vinařů sdružených do VOC Znojmo 69 vín. Samozřejmostí je bohatý kulturní program a speciality z Pohořelického kapra – festival je přece dnem plný vína, folklóru a gastronomie. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!

Festival je tu! Nabídne 69 vín od 18 vinařů

Prim hrají na festivalu právě vína. Čeká na vás 41 nových vín VOC Znojmo, která budete moci premiérově ochutnat právě na festivalu. Vinaři nabídnou i vína VOC Znojmo starších ročníků, takže celkem bude možné degustovat 69 vín od 18 vinařů. Poprvé budete moci ochutnat vína s označením VOC od nových členů spolků – vinařství Josef Kořínek a vinařství Ampelos. Degustace formou placených bločků platí na všech místech – na Horním náměstí, v odrůdových ulicích i na Vlkově věži, kde se nachází Informační centrum VOC Znojmo.

 

K dobrému vínu patří dobré jídlo, a tak přední znojemské hotely a restaurace nabídnou speciální kapří menu. Nabízet budou například kapří hranolky, salát z rýžových nudlí s uzeným kaprem nebo kapří škvarky na listovém salátu. Chuťové pohárky budou jenom jásat!

 

Kromě toho, že součástí programu je slavnostní křest Vinobusu VOC Znojmo, se tohoto vinařského turistického autobusu týká i soutěž o hodnotné ceny. Úkolem bude vyplnit minimálně tři zastávky Vinobusu. Určitě to nebude těžký úkol. Vinobus totiž bude po celý den stát na náměstí i s našimi šikovnými průvodci, kteří rádi zodpoví veškeré dotazy. Výherci se mohou těšit na vína VOC Znojmo, předplatné časopisu Sommelier nebo Wine & Degustation a na poukázku na degustaci vín VOC Znojmo v rámci Znojemského historického vinobraní 2016.

 

Jedna soutěž je připravena speciálně k 790. výročí povýšení Znojma na královské město. To ale budete potřebovat opravdové štěstí. Deset z vydávaných skleniček bude mít na sobě velice nenápadnou nálepku Znojmo 790. Kdo tuto skleničku bude mít, vyhraje unikátní panenské víno odrůdy Veltlínského zeleného z městské Rajské vinice, které se chlubí speciální etiketou k výročí oslav a které bylo k zakoupení pouze na lednovém Plesu města Znojma. Vína do soutěže nám darovalo město Znojmo.

 

Bohatý program s nádechem cimbálové muziky, folklóru, ale i jazzu a soulu bude po celý den zárukou dobré nálady. Hrát se bude na Horním náměstí i odrůdových ulicích.

 

A jak probíhal loňský ročník? Podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=yLSrChGE-G0.

 

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.


Festival je tu! Nabídne 69 vín od 18 vinařů
Festival je tu! Nabídne 69 vín od 18 vinařů


Dokumety ke stažení: