VOC Znojmo

Festival vína VOC Znojmo je tu! Nabídne 79 vín od 18 vinařů

Festival vína VOC Znojmo se blíží! Centrum Znojma tento den vína, folklóru a gastronomie rozproudí už 8. května. Na Horním náměstí a odrůdových ulicích (Sauvignonové ulici, Veltlínském náměstí a Ryzlinkovém trhu) nabídne 18 vinařů sdružených do VOC Znojmo 79 vín, což je nejvíce v historii festivalu. Těšit se můžete i na cimbálovou muziku či na folklór z různých koutů Evropy. Chuťové buňky potěší nejen skvostná znojemská vína, ale i speciality z pohořelického kapra. Připravena je také soutěž o ceny a pro cestující z Brna posílené spoje. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!

Festival vína VOC Znojmo je tu! Nabídne 79 vín od 18 vinařů

Hlavní roli hrají na festivalu vína. Na návštěvníky čeká 40 nově zatříděných vín VOC Znojmo odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, které jsou premiérově k ochutnání právě na festivalu. Vinaři nabídnou i vína starších ročníků, a tak celkem bude možné degustovat 79 vín od 18 vinařů, což je nejvíce vín, která jsme kdy v nabídce festivalu měli!

 

Degustace formou placených bločků probíhá na všech místech – na Horním náměstí, v odrůdových ulicích i na Vlkově věži na Kollárově ulici, kde se nachází Informační centrum VOC Znojmo. Bločky je nutné zakoupit v party stanu na Horním náměstí, pak už si každý návštěvník může korzovat po centru, jak je mu libo.

 

K dobrému vínu patří dobré jídlo, a tak přední znojemské hotely a restaurace nabídnou speciální kapří menu. Chybět nebudou tradiční kapří hranolky, jednohubky s rybí pomazánkou nebo kapří steak. Nabízet se budou ale i takové speciality jako lehký jarní salát s uzeným kaprem a marinovanou švestkou, kapří burger nebo rybí quiche s pikantní zeleninou.

 

Pro návštěvníky festivalu bude stejně jako v předešlých letech připravena soutěž o hodnotné ceny. Tentokrát se soutěžní otázka bude týkat Královské řady vín VOC Znojmo, kterou jsme představili vloni na podzim. Ti, kteří správně odpovědí a budou vylosování, se mohou těšit na vína VOC Znojmo, poukazy do spolupracujících restaurací, na ceny z Rybníkářství Pohořelice, na předplatné časopisu Sommelier či předplatné Wine & Degustation, na poukaz na Vinobus pro dvě osoby, na poukaz HudbaZnojmo nebo poukaz na degustaci u rotundy v rámci Znojemského historického vinobraní a spousta dalších cen.

 

Pro cestující od Brna máme dobrou zprávu! V den festivalu budou posíleny spoje linky č. 108 s odjezdem z Brna v časech 07:25, 09:25 a 11:25. Ze Znojma do Brna pak budou posíleny Expresy linky č. 108 s odjezdy v 14:58, 16:58, 18:58 a také ve 20:12.

 

Více informací k festivalu, včetně podrobného programu, naleznete na www.vocznojmo.cz nebo na facebooku VOC Znojmo. A jak probíhal loňský ročník? Podívejte se: https://youtu.be/1aHPXaN0Wj4.

 

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma. Festival je součástí Májových slavností Znojmo.


Festival vína VOC Znojmo je tu! Nabídne 79 vín od 18 vinařů
Festival vína VOC Znojmo je tu! Nabídne 79 vín od 18 vinařů
Festival vína VOC Znojmo je tu! Nabídne 79 vín od 18 vinařů


Dokumety ke stažení: