VOC Znojmo

Máme v našich řadách nového člena

Spolek VOC Znojmo má nového člena. Osmnáctým členem se stalo Vinařství Josef Kořínek z Hnanic. VOC Znojmo, první apelační systém u nás, je tak pořád spolek vína originální certifikace s největším počtem členů. V první řadě je však samozřejmě na místě kvalita.

Máme v našich řadách nového člena

Všichni členové VOC Znojmo dobrovolně přistoupili na dodržování velmi striktních pravidel při výrobě vín, která se týkají omezení zbytkového cukru ve víně, redukce hroznů na keři či zákazu zrání na kalech či barikování vín. Díky jasně nastaveným pravidlům mají certifikovaná vína VOC Znojmo svůj nezaměnitelný charakter, typický pro Znojemsko. Jsou svěží, aromatická, šťavnatá a příjemně pitelná.

 

Jedním z dalších vinařství, která vína originální certifikace budou vyrábět, je tedy nově Vinařství Josef Kořínek, jež vzniklo v roce 2015. V současné době obhospodařuje čtyři hektary vinohradů, jejichž odrůdová skladba je tvořena především typickými odrůdami pro Znojemsko – Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Stáří vinohradu je od 11 do 24 let, což dává vínům jedinečný charakter. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce od 264 m. n. m. do 342 m. n. m. a jsou součástí Národního parku Podyjí. Vinice jsou obhospodařovány dle zásad integrované produkce, což zaručuje šetrnost k přírodě včetně redukce hroznů. Sběr hroznů probíhá pouze ručně, kdy je zajištěna selekce kvalitních hroznů. 

 

Josef Kořínek je velice zkušený vinař. Věříme, že brzy ochutnáme vína VOC Znojmo i u jeho produkce! Vína, která mají dostat označení VOC Znojmo, musí prvně projít složitým a striktním procesem zatřiďování vín. Pokud vše půjde hladce, budete moci ochutnat vína VOC Znojmo z produkce Vinařství Josef Kořínek na květnovém Festivalu vína VOC Znojmo 2016.


Máme v našich řadách nového člena


Dokumety ke stažení: