VOC Znojmo

Na Národní soutěži vín ochutnáte 283 vín

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti se blíží. V sobotu 10. září jsou všichni milovníci vína srdečně zváni na výstavu vín přihlášených do této soutěže. Celkem jich bude možné ochutnat 283 – právě tolik jich bylo do soutěže přihlášeno. Do celostátního kola postoupilo celkem 248 vín.

Na Národní soutěži vín ochutnáte 283 vín

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabídne celou škálu bílých, růžových a červených vín. Těšit se můžete i na sekty. Celkem bylo 283 hodnocených vzorků, z toho 248 jich postupuje do dalšího kola hodnocení, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a o titul absolutního Šampiona. Všechna vína ze soutěže budou moci ochutnat návštěvníci v sobotu na výstavě vín Národní soutěže vín Znojemské podoblasti.

 

Medailových vín z těch 248 postupujících je celkem 85 – uděleno bude celkem 64 zlatých medailí, 14 stříbrných medailí a 7 bronzových medailí. Vyhlášení těchto výsledků proběhne přímo na výstavě vín, a to v 15:00 hodin. Zajímavostí je, že mezi medailovými víny je 11 vín VOC Znojmo a všech 11 vín obdrželo zlatou medaili, tedy nejvyšší ocenění. Absolutním šampionem Národní soutěže vín Znojemské podoblasti se stal Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015, z Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf.

 

Výstava vín je přístupná od 10:00 do 20:00 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených vzorků. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Kyjovsko. Vítěze jednotlivých kategorií naleznete níže. Těšíme se na vás na výstavě!

 

 

CH – Šampion

Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf

Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015

 

Vítěz kategorie B (Bílá vína polosladká) 

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. - Vrbovec

Hibernal, pozdní sběr, ročník 2015

 

Vítěz kategorie C (Sladká vína)

ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. - Šatov

Ryzlink rýnský, ledové víno, ročník 2015

 

Vítěz kategorie D (Růžová vína)

ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. – Šatov

Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů, ročník 2016           

 

Vítěz kategorie E (Červená vína)

VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. - Rakvice

Svatovavřinecké, kabinetní víno, ročník 2013

 

Nejlepší kolekce: Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o.

Foto si můžete prohlédnout zde.


Na Národní soutěži vín ochutnáte 283 vín
Na Národní soutěži vín ochutnáte 283 vín
Na Národní soutěži vín ochutnáte 283 vín


Dokumety ke stažení: