VOC Znojmo

Národní soutěž vín v září opět ve Znojmě

Po dvou letech se ve vinařském Znojmě opět koná Národní soutěž vín Znojemské podoblasti. V sobotu 10. září jsou všichni srdečně zváni na výstavu vín přihlášených do této soutěže. V krásných prostorách kláštera Dominikánů na Dolní České bude možné degustovat více než 200 vín.

Národní soutěž vín v září opět ve Znojmě

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabídne opět celou škálu bílých, růžových a červených vín. Těšit se můžete i na sekty. Všechna vína, která na výstavě budou, mají původ ve vinicích Znojemské vinařské podoblasti, i když některá vína jsou produktem vinařství se sídlem mimo tuto podoblast. To je jedna z podmínek soutěže. Vzorky vín jsou rozděleny dle obsahu zbytkového cukru do sedmi kategorií, sekty jsou ve zvláštní, osmé kategorii. Na návštěvníky výstavy čeká opravdu pestrá škála skvělých vín Znojemska.

 

Komise degustátorů soutěže, která má za úkol vybrat ta nejlepší vína ze všech přihlášených vín, zasedne 30. srpna. Kolik zlatých, stříbrných a bronzových medailí udělí, bude známo až na výstavě. Jedno je ale teď jisté: ta nejlepší vína postupují do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a o titul absolutního Šampiona.

 

Výstavu vín bude možné navštívit v sobotu 10. září od 10:00 do 20:00 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených bločků. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Kyjovsko.

 

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádá spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu ČR. Soutěž je nominační ve smyslu nominace těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2016.


Národní soutěž vín v září opět ve Znojmě
Národní soutěž vín v září opět ve Znojmě