VOC Znojmo

Ochutnejte poklad mezi znojemskými víny: královský Ryzlink rýnský

Milovníci vína se na podzim mohou těšit na další víno z exkluzivní Královské řady vín VOC Znojmo. Ryzlinku rýnský ročníku 2014 od VINO HORT si při srpnovém zatřiďování vysloužil označení Královské řady vín VOC Znojmo, a tak by měl zpozornit každý, kdo chce ochutnat něco opravdu exkluzivního a světového!

Ochutnejte poklad mezi znojemskými víny: královský Ryzlink rýnský

„Jsme velice potěšení, že v tak pro víno obtížném ročníku, jako byl 2014, se náš ryzlink rýnský neztratil – a dokonce získal označení nejcennější. Navíc je předurčený k delší archivaci, časem totiž může jen získat,“ neskrývá radost Jiří Hort z VINO HORT. „Od 28. září spouštíme na našem webu rezervační systém na toto víno, do prodeje půjde 1. listopadu. V současné době ladíme speciální etiketu,“ dodává Hort.

 

Královská řada Ryzlinků posouvá apelační systém VOC Znojmo opět o kus dál. „Na vínech, která vinaři pečlivě připravují a která projdou dvojím hodnocením a následně získají označení Královské řady vín VOC Znojmo, je vidět velký potenciál našich vín. Dozrávají do krásných petrolejových tónů a svojí medovostí v závěru pohladí. A přitom si tato nazrálá vína zachovávají odrůdovost a zdejší terroir vinic,“ přemítá předseda VOC Znojmo František Koudela.

 

„Ve světě jsou ročníková vína tohoto charakteru samozřejmostí, u nás to obvyklé není. Přesto jsou u nás taková vína vyhledávaná. A opravdu s přehledem je můžeme označovat jako vína královská – jako královské ryzlinky světového formátu,“ dodává Koudela.

Více informací ke Královské řadě vín VOC Znojmo najdete na našem webu ve speciální sekci: http://www.vocznojmo.cz/kralovska-rada-vin-voc-znojmo/.


Ochutnejte poklad mezi znojemskými víny: královský Ryzlink rýnský