VOC Znojmo

Ohlédněte se s námi za květnovým Festivalem vína VOC Znojmo

Jubilejní 10. ročník Festivalu vína VOC Znojmo je už sice minulostí, ale ohlédnout se za ním můžeme díky novému videu. Je vidět, že lidé se tu skvěle bavili, vína jim chutnala a opravdu si to tu užili. A to je pro nás největší zadostiučinění! Nechť je tento spot pozvánkou na 11. ročník festivalu, který se bude konat v tradičním termínu 8. května.

Tisíce lidí korzující se skleničkou vína historickým centrem Znojma a program na čtyřech různých místech. Festival vína VOC Znojmo navštívilo na 7 500 lidí.  Vinaři sdružení do VOC Znojmo tu nabízelo 86 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Z bohatého programu jmenujme například Folklórní soubor Podjavořičan, valašsko-laško cimbálovou muziku Ruky na dudy nebo folkovou legendu Roberta Křesťana s kapelou Druhá tráva. Samozřejmostí byla cimbálová muzika, a to nejen na odrůdových ulicích.

10. ročník festival měl i charitativní rozměr. V rámci dobročinného prodeje unikátních vín VOC Znojmo, jež už nejsou běžně k dostání, se vína dražila i přímo na festivalu.

Video z Festivalu vína VOC Znojmo 2018, které pochází z dílny společnosti VideoBrothers, je ke zhlédnutí na www.youtube.com/znojmotvnebo na webu www.vocznojmo.czv záložce Festival vína VOC Znojmo. Přímý odkaz na video je zde: https://www.youtube.com/watch?v=F2yVqrhiWBI

Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Mileka a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma. Další ročník bude opět ve stejné datum – 8. května 2019.

 

Video: Festival vína VOC Znojmo 2018