VOC Znojmo

Potvrzeno! Vinobus pojede premiérově o vinobraní

Patnáct zastávek a šestašedesát kilometrů. Krásy Znojma a přilehlých obcí, výhled na vinice, ochutnávky vín – a spousta dalšího. Projekt vinařů VOC Znojmo na provozování vinařského turistického autobusu, tzv. Vinobusu, včera oficiálně podpořil Jihomoravský kraj. V prostorách Louckého kláštera ve Znojmě podepsali hejtman Michal Hašek a předseda VOC Znojmo František Koudela smlouvu o poskytnutí dotace, čímž dostal Vinobus zelenou i formálně.

Potvrzeno! Vinobus pojede premiérově o vinobraní

Děkujeme Jihomoravskému kraji a především hejtmanovi Michalu Haškovi, že svá slova dodržel a projekt Vinobusu kraj finančně podpořil. Věříme, že Vinobus se návštěvníkům Znojemska bude líbit a že tím naplníme i cíl, který jsme si dali – podpořit cestovní ruch na Znojemsku. Jihomoravský kraj podpořil nákup Vinobusu částkou jeden milion korun, po dobu tří let přispěje i na jeho provoz – každý rok částkou tři sta tisíc korun. Děkujeme! Podporu projektu vyjádřilo i město Znojmo, za což patří vedení města velký dík. O konkrétní formě podpory ještě jednáme.

 

Vinobus se premiérově rozjede na Znojemské historické vinobraní. Podrobnosti zatím připravujeme a s detaily vás včas seznámíme. Jelikož nestihneme Vinobus do vinobraní vyrobit, pojede o vinobraní podobný typ autobusu. A náš speciální Vinobus se naplno rozjede v příštím roce. Cesta Vinobusem má být opravdovým zážitkem, rozhodně nemá jít jen o to dopravit se z jednoho místa na druhé. Máte se tak na co těšit.

 

Vinobus s kapacitou 32 míst bude jezdit po okruhu o délce 66 kilometrů od středu Znojma, přesněji od Vlkovy věže, až po vinařské obce. Projekt bude propojený s cyklotrasami a samotný Vinobus bude vybaven nosiči na kola na dvacet kol, aby jej mohli využíti i cyklisté. Kromě předem stanovené trasy bude možné si pro větší skupiny Vinobus objednat i zvlášť. V plánu jsou také jednou týdně jízdy mimo trasu Vinobusu, a to do Vinařství Líbal v Horních Dunajovicích a do Vinných sklepů Lechovice.


Potvrzeno! Vinobus pojede premiérově o vinobraní
Potvrzeno! Vinobus pojede premiérově o vinobraní
Potvrzeno! Vinobus pojede premiérově o vinobraní