VOC Znojmo

Rok 2020 s VOC Znojmo s novými termíny. Konat se bude i tradiční festival vín

Rok 2020 s VOC Znojmo s novými termíny. Konat se bude i tradiční festival vín

Vládní opatření v souvislosti s prevencí proti šíření koronaviru nám neumožnila pořádat všechny akce v původních plánovaných termínech. Nevěšíme ale hlavu. Naopak! Přinášíme nové termíny, které si pevně zapište do kalendářů. Sledujte nás na webu a sociálních sítích, ať vám nové termíny neuniknou. Těšíme se na vás!

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži se speciálním vinným barem je již od května v plném provozu a těší se vysoké návštěvnosti. Mnohem vyšší než ve stejném období loňského roku. 

Od 1. července se vydává pravidelně na trasu po vinicích a vinařství náš speciální a jedinečný Vinobus a můžete si s ním udělat například výlet i v době, kdy se mělo konat tradiční zářijové Znojemské historické vinobraní, které muselo být zrušeno. 

Do Znojma se po dvou letech opět vrátí Nominační výstava vín. Ochutnávka vín ze Znojemské podoblasti s více než 250 víny bude v pátek 4. září v klášteře Dominikánů na Dolní České.

Na Nominační výstavu vín naváže 5. září tradiční květnový Festival vína VOC Znojmo, již 12. ročník, který se odehraje v centru města Znojma v upraveném formátu, který bude velmi atraktivní. Kouzlo krásných míst města Znojma se bude skvěle snoubit s víny VOC Znojmo.

Dále se spolek VOC Znojmo zúčastní v termínu 4. - 5. listopadu veletrhu Wine Prague na výstavišti PVA Expo Praha Letňany.

Novinku v podobě festivale vína v metropoli – v Praze, přesouváme na 17. června 2021. Ochutnávka nově certifikovaných vín se uskuteční v Grébovce v Havlíčkových sadech.

Vrchol akcí, tradiční ochutnávka našich vín na Znojemském historickém vinobraní na scéně u rotundy sv. Kateřiny a znojemského hradu, se uskuteční také až v roce 2021,  a to v pátek 10. září a v sobotu 11. září.

O detailech jednotlivých událostí budeme ještě informovat.

 
Dokumety ke stažení: