S Vinobusem na Lampelberg a k bronzovému Vinaři roku VOC - vína originální certifikace Znojmo
VOC Znojmo

S Vinobusem na Lampelberg a k bronzovému Vinaři roku

Šestašedesát kilometrů, krásy Znojma a přilehlých obcí, výhled na vinice, ochutnávky vín – a spousta dalšího. Vinobus zahájí svůj pravidelný provoz sice až v roce 2016, ochutnat jeho trasu ale budou moci návštěvníci Znojemského historického programu, a to v neděli 13. září.

S Vinobusem na Lampelberg a k bronzovému Vinaři roku

Ochutnávkou jsme nedělní jízdy Vinobusu nazvali proto, že jsme trochu upravili jeho jízdu oproti tomu, jak bude v příštím roce běžně fungovat. Pojedeme sice celou trasu, tedy šestašedesát kilometrů, ale zastávky uděláme jen dvě – na krásné vinici Lampelberg a u hotelu Vinice-Hnanice, tedy u čerstvého bronzového Vinaře roku 2015.

 

Ochutnávka trasa Vinobusu tak bude postavená na tom, že se startuje i končí na Masarykově náměstí ve Znojmě a vy ji můžete pojmout jako hezký výlet. Objedou se krásy Znojma a okolí a degustovat vína VOC Znojmo se budou přímo ve Vinobusu. Samozřejmostí je průvodce. Na Lampelbergu a u hotelu Vinice-Hnanice budou krátké zastávky, abychom se nadýchali čerstvého vzduchu a udělali třeba pár snímků na památku.

 

Věříme, že to bude ta pravá ochutnávka Vinobusu a že tak navnadíme milovníky vína i cestování na příští rok, kdy se Vinobus stane pevnou součástí vinařské turistiky na Znojemsku.

 

V neděli 13. září se pojede celkem třikrát – v 10:00, 12:00 a 14:00 (z Masarykova náměstí – zastávka vláčku) a jízdné bude zcela zdarma. Těšíme se na vás!


S Vinobusem na Lampelberg a k bronzovému Vinaři roku