Staň se Znalcem znojemských vín VOC - vína originální certifikace Znojmo
VOC Znojmo

Staň se Znalcem znojemských vín

Znojemské historické vinobraní prověří v sobotu 12. září své návštěvníky, jak jsou na tom s poznáváním Vína všemi smysly. Za unikátním projektem poznávání vín, kde však víno nepotkáte, stojí VOC Znojmo ve spolupráci se Znojemskou Besedou a Ivo Dvořákem, viceprezidentem Asociace sommelierů ČR. Právě pod jeho taktovou budete víno poznávat. A pokud uspějete, stanete se Znalcem znojemských vín.

Staň se Znalcem znojemských vín

V cestě vám bude stát splnění šesti úkolu. Správně rozeznat typické znojemské odrůdy, Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, budete muset šesti smysly – zrakem, čichem, chutí, hmatem, sluchem i smyslem šestým – při přiřazování vín k pokrmům.  Odměnou za správně vyplněný soutěžní lístek ¨vám bude samolepka Znalce znojemských vín, kterou si můžete nalepit na klopu, a jeden degustační vzorek vína VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Ten si tu vyberete jen v ten samý den, a to do 20:00. A nebojte, nebude to zas tak těžké.

 

Poznávání Vína všemi smysly je doprovodným programem Znojemského historického vinobraní. Do rezidence TGM na Masarykově náměstí, kde se akce koná, budou moci všichni zavítat v sobotu 12. září kdykoliv mezi 10:00 a 19:00.