VOC Znojmo

Užijte si s námi vinobraní. Celý víkend a všemi smysly

Znojemské historické vinobraní startuje za pár dní. A VOC Znojmo bude u toho od pátku až do neděle. Budete moci degustovat všechna vína VOC Znojmo, vyzkoušet si, jak jste na tom s poznáváním vín a ochutnatnat s námi také trasu Vinobusu.

Užijte si s námi vinobraní. Celý víkend a všemi smysly

Svou tradiční scénu máme u rotundy sv. Kateřiny. Sedmnáct vinařů tu nabídne na čtyřiapadesát vín pod značkou VOC Znojmo. V pátek 11. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00. Ke sklence dobrého vína bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře. V sobotu 12. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát Cimbálová muzika Šmytec. Kdo zavítá na scénu VOC Znojmo, bude moci navíc soutěžit o vstupenku na Znojemské historické vinobraní 2016. Stačí si správně tipnout, kolik lahví vín VOC Znojmo se o vinobraní u rotundy vypije. Loni jich bylo na 8 200! Na sklenku vína VOC Znojmo můžete zajít i do Informačního centra VOC Znojmo ve Vlkově věži. Otevřen bude také ochoz věže s vyhlídkou.

 

V sobotu jsme ve spolupráci se Znojemskou Besedou a Ivo Dvořákem, viceprezidentem Asociace sommelieru ČR, připravili unikátní poznávání vín – Víno všemi smysly. Poznávání je zaměřeno na znojemskou vinařskou podoblast, a tudíž na naše typické odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Rozhodně však nepůjde jen o zkoumání zrakem či čichem, jak by se dalo očekávat. A na víno při poznávání nenarazíte. Navštívit soutěž Víno všemi smysly bude možné v sobotu 12. září v rezidenci TGM na Masarykově náměstí, a to kdykoliv mezi 10:00u a 19:00. Kdo soutěž zvládne tzv. bez ztráty kytičky, může se – za odměnu – těšit na jeden vzorek vína VOC Znojmo zdarma a na nálepku znalce vín na klopu.

 

V neděli se poprvé rozjede náš Vinobus. Ještě sice nepůjde o ten pravý Vinobus, je totiž ve výrobě, ale jinak bude všechno tak, jako by jezdil opravdový Vinobus. Začíná se u Vlkovy věže, přesněji z Masarykova náměstí a pojede se celá trasa. Pojede se celkem třikrát – v 10:00, 12:00 a 14:00 a jízdné bude zcela zdarma. Zamluvit si místo ve Vinobusu však s ohledem na výjimečnost jízdy nebude možné, ale kapacita 45 míst by měla být dostačující.

 

Znojemské historické vinobraní se koná v termínu od 11. – 13. září. Podrobnosti o vinobraní naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.