VOC Znojmo

Vinařské září ve Znojmě zahájí Nominační výstava

Vinařské září ve Znojmě zahájí Nominační výstava

V pátek 4. září 2020 se opět otevřou brány dominikánského kláštera na ulici Dolní Česká, aby po dvou letech přivítaly Národní soutěž vín Znojemské podoblasti. V jedinečných prostorách, propojujících kulturní a vinařské tradice Znojma, bude letos k ochutnání více než 350 vín všech kategorií.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabízí ucelenou ochutnávku. Můžete tak degustovat a hodnotit vzorky z řady bílých, růžových i červených vín a sektů. Veškerá nominovaná vína pocházejí z vinic Znojemské vinařské podoblasti, což je jedna z podmínek soutěže. „Na návštěvníky výstavy čeká opravdu pestrá škála skvělých vín Znojemska,“ říká František Koudela, předseda pořádajícího spolku VOC Znojmo.

Soutěžní komise má za sebou náročný úkol. Její degustátoři posoudili 355 přihlášených vín a udělili 17 velkých zlatých medailí, 82 zlatých a 19 stříbrných medailí. 311 vín postoupilo do celostátního kola soutěže, kde se utkají o postup do finále, titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici ve Valticích.

A kdo se stal letos šampionem Znojemské vinařské podoblasti? S hrdostí můžeme prozradit, že se jedná o víno s označením VOC, z jedné z našich nejtypičtějších odrůd, a to Veltlínské zelené 2019, VOC Znojmo z vinařství LAHOFER. „Mladé veltlíny z trati Vinohrady ke Křídlůvkám, odkud vítězné Veltlínské zelené pochází, jsou výrazně ovocné, převládají v nich tóny mandlí a bílého pepře. Tedy přesně takové, jaké od Veltlínského zeleného ze Znojemska očekáváme,“ informoval o vítězném víně Ing. Daniel Smola, marketingový a obchodní ředitel Vinařství LAHOFER.

Výstava vín proběhne 4. září od 15:00 do 21:00 hodin. V rámci výstavy se v 17:00 uskuteční předání ceny pro šampiona v podobě barikového sudu, který vítězi věnuje město Znojmo.

Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených bločků. Pro dobrou pohodu zahraje cimbálová muzika Antonína Stehlíka.

Akce se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení, proto žádáme návštěvníky o dodržování povinnosti vstupu s rouškou. Věříme, že respektování tohoto opatření přispěje k bezpečnému průběhu i pohodové atmosféře.


Vinařské září ve Znojmě zahájí Nominační výstava
Vinařské září ve Znojmě zahájí Nominační výstava
Vinařské září ve Znojmě zahájí Nominační výstava
Vinařské září ve Znojmě zahájí Nominační výstava