VOC Znojmo

Vinice – Hnanice bronzové v soutěži Vinař roku

Další velký úspěch si mohou připsat znojemští vinaři, kteří jsou sdruženi do VOC Znojmo. Že jde o opravdu prvotřídní vinaře, jež svému řemeslu rozumí, potvrzuje jeden úspěch za druhým. Nejčerstvějším oceněním je účast dvou vinařství, Vinice – Hnanice a Znovín Znojmo, ve finálové osmičce prestižní soutěže Vinař roku 2015. Vinice – Hnanice to navíc dotáhly až na bronzovou příčku! Gratulujeme!

Vinice – Hnanice bronzové v soutěži Vinař roku

Vinař roku je ojedinělou soutěží, hodnotící kolekci vín, na které se podílejí prvotřídní sommelieři z České republiky i ze zahraničí. Z letošních výsledků tak máme opravdovou radost! Kromě třetího místa v soutěži se navíc Vinice – Hnanice může pochlubit vítězstvím v jiné kategorii – šampionem bílých vín se stalo jejich Chardonnay 2013, výběr z hroznů.

 

„Vína z našeho vinařství v sobě spojují terroir znojemského regionu a kvalitu hroznů, které jsou díky umu technologa přetvořena do vín té nejvyšší kvality. Toto ocenění nám ukazuje, že jsme se vydali správnou cestou,“ řekl ředitel vinařství Vinice-Hnanice Evžen Kašpárek.

 

Vinaři letos do soutěže poslali téměř 500 vzorků, ze kterých vybírala odborná porota degustátorů finálovou osmičku nejlepších kolekcí vín. Finálové rozhodování bylo v rukou jedenácti porotců, z nichž šest patří k mezinárodní degustátorské špičce a může se pochlubit titulem Master of Wine.

 

Vinař roku je prestižní nezávislá soutěž, jejímž cílem je hodnotit kvalitu vína produkovaných vinaři a vinařstvími z České republiky. Pořádá ji Český archiv vín ve spolupráci s Vinařskou asociací ČR a Asociací sommelierů ČR.Kompletní výsledky jsou na webu www.vinarroku.cz.
 


Vinice – Hnanice bronzové v soutěži Vinař roku


Dokumety ke stažení: