VOC Znojmo

Vlkova věž se stala certifikovanou vinotékou

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži, které je jednak místem poskytujícím informace o aktuálních vinařských akcích v regionu, jednak místem, kde je možné degustovat vína VOC Znojmo z unikátního vinného baru, získalo oficiální certifikaci vinařské turistiky v kategorii vinotéka. Tu uděluje po splnění všech kritérií Národní vinařské centrum.

Vlkova věž se stala certifikovanou vinotékou

Získání oficiální certifikace vinařské turistiky nás velmi těší. Pro zákazníky a turisty je to potvrzením kvality naší provozovny. Mezi kritéria totiž patří například to, že budeme nabízet minimálně 40 druhů lahvových vín. Každý si tak určitě najde to, které mu chutná. Nabízet pochopitelně nadále budeme pouze vína VOC Znojmo. Jednou z dalších podmínek je například to, že zákazník bude degustovat víno z odpovídajících skleniček na víno nebo že na zákazníka čeká vyškolený personál, který mu poskytne nejen informace o víně, ale i o dalších službách, které region nabízí. Zavítejte tak na naši Vlkovu věž i vy!

 

Členství v prestižním seznamu vinoték nabízí členovi i řadu výhod. Na certifikovaná zařízení se totiž pohlíží jako na elitní subjekty vinařské turistiky. Jde například o propagaci na webech www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz, www.wineofczechrepublic.cz, o distribuci letáčku s informacemi o certifikaci na veletrzích, vinařských a jiných akcích pořádaných Národním vinařským centrem potažmo Vinařským fondem ČR nebo Nadací Partnerství nebo o propagaci v turistických průvodcích „To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě" a „To nejlepší z vinařské turistiky v Čechách"

 

Certifikace probíhá výběrem zařízení podle stanovených kritérií. Zařízení jsou rozdělena do pěti kategorií: vinařství, vinný sklep, vinotéka, restaurace s vínem a ubytování s vinařskou tematikou. Pro každou kategorii jsou samostatná kritéria. Certifikace zařízení vinařské turistiky je realizována v rámci kontinuálního projektu rozvoje a podpory vinařské turistiky na Moravě a v Čechách. Projekt certifikace realizuje Národní vinařské centrum společně s Nadací Partnerství za podpory Vinařského fondu České republiky.


Vlkova věž se stala certifikovanou vinotékou
Vlkova věž se stala certifikovanou vinotékou