VOC Znojmo

VOC Znojmo se rozrostlo o 12 nových vín. A o jedno do Královské řady

VOC Znojmo se rozrostlo o 12 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě. Z 15 přihlášených vín jich 12 obdrží pásku VOC Znojmo. Všechna tato vína můžete premiérově ochutnat v rámci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Zatřiďovalo se i do Královské řady vín VOC Znojmo: dvě vína dostala označení kandidátů, jedno prošlo finálním zatřiďováním, a tak na podzim uvedeme další víno naší exkluzivní Královské řady.

VOC Znojmo se rozrostlo o 12 nových vín. A o jedno do Královské řady

Pásku VOC Znojmo po středečním zatřiďování ponese 15 nových vín. Nejvíce je vín odrůdy Ryzlink rýnský (8), dále dvě cuvée, jedno Veltlínské zelené a jeden Sauvignon. Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění. Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Všechna zatříděná vína jsou vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2016. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat na Znojemském historickém vinobraní 2017 – v pátek 15. září a v sobotu 16. září na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Společně s již dříve zatříděnými víny se návštěvníci vinobraní mohou těšit na devět desítek vín VOC Znojmo.

Milovníci vína se na podzim mohou těšit na další víno z exkluzivní Královské řady vín VOC Znojmo. Finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady prošel Ryzlink rýnský  ročníku 2014 od VINO HORT, který bude uveden na trh symbolicky 28. září 2017 (více o Královské řadě viz v záložce Královská řada vín VOC Znojmo). Další dva ryzlinku ročníku 2015 uspěly jako kandidáti Královské řady, čeká je ještě jedno hodnocení příští rok. Pokud projdou, na trhu se objeví na podzim 2018.


VOC Znojmo se rozrostlo o 12 nových vín. A o jedno do Královské řady
VOC Znojmo se rozrostlo o 12 nových vín. A o jedno do Královské řady