VOC Znojmo

Vyrazte za námi na vinobraní na vína VOC Znojmo

Největší vinařská slavnost v České republice, Znojemské historické vinobraní, se blíží. A my budeme opět u toho! Na krásném místě na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny najdete vinařskou scénu VOC Znojmo s devadesátkou vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Zavítat můžete i na poznávání Vína všemi smysly, kde prim hrají opět tři odrůdy vín, a to nově v pátek i v sobotu. Otevřeno bude i Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži a v provozu bude i Vinobus.

Vyrazte za námi na vinobraní na vína VOC Znojmo

V rámci pátečního a sobotního programu Znojemského historického vinobraní, které se letos koná v termínu od 14. do 16. září, patří scéna u rotundy sv. Kateřiny vinařům VOC Znojmo. Na největší vinařské scéně největšího vinobraní u nás tu budou vinaři nabízet devět desítek svých vín. A vy tu bude moci poprvé ochutnat mj. ta vína, která prošla srpnovou hodnotící komisí.

 

Ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny probíhá formou pochůzkové degustace. V pátek 14. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00, v sobotu 15. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře. Také letos máme na naší scéně připravenou soutěž o ceny. Vyhrát můžete poukazy na květnový Festival vína VOC Znojmo a na Vinobus.

 

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna vinobraní – poznávání Vína všemi smysly v klidném prostředí znojemského hradu. O poznávání vína bez vína je rok od roku větší zájem, a tak nově bude tato scéna přístupněna v pátek i v sobotu. Kdo se stane Znalcemznojemských vín, si za odměnu odnese degustační vzorek vín VOC Znojmo zdarma! Víno všemi smysly je totiž zaměřeno na tři odrůdy – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

 

O vinobraní nemůže chybět ani Vinobus VOC Znojmo. Vinobus pojede klasicky jako v jiných dnech – pouze s tou změnou, že zastávku na Masarykově náměstí nahradí zastávka u Městského divadla. Kdo si bude chtít odpočinout od rušného centra, může se vydat na vyhlídkovou jízdu s průvodcem nebo na výlet do přírody. Více k Vinobusu na www.vinobus.cz.  

 

Během Znojemského historického vinobraní je možné navštívit také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je možné degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se se sklenkou v ruce výhledem na krásy města Znojma.

 

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, kterou jsou nutné pro vstup na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v síti Ticketstrea nebo v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Dvoudenní permanentku lze zakoupit za 390 korun. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

 

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás. Letos se koná od 14. do 16. září. Třídenní multižánrový program bude probíhat na celkem třinácti scénách a nabídne i unikátní průvod krále Jana Lucemburského. Více informací naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.


Vyrazte za námi na vinobraní na vína VOC Znojmo
Vyrazte za námi na vinobraní na vína VOC Znojmo
Vyrazte za námi na vinobraní na vína VOC Znojmo
Vyrazte za námi na vinobraní na vína VOC Znojmo