VOC Znojmo

Vyrazte za námi na znojemské vinobraní

Největší vinařská slavnost v České republice, Znojemské historické vinobraní, se blíží. A my budeme opět u toho: na krásném místě na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny najdete vinařskou scénu VOC Znojmo s osmdesátkou vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Zavítat můžete i na poznávání Vína všemi smysly. Otevřeno bude i Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži a v provozu bude i Vinobus.

Vyrazte za námi na znojemské vinobraní

V rámci pátečního a sobotního programu Znojemského historického vinobraní, které se letos koná v termínu od 13. do 15. září, patří scéna u rotundy sv. Kateřiny vinařům VOC Znojmo. Na největší vinařské scéně největšího vinobraní u nás tu budou naši vinaři nabízet devět desítek svých vín.  

 

Ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny probíhá formou pochůzkové degustace. V pátek 13. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00, v sobotu 14. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře. Letošní novinkou je stánek se sýry a dalším občerstvením.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna vinobraní – poznávání Vína všemi smysly v klidném prostředí znojemského hradu. Kdo se stane Znalcemznojemských vín, si za odměnu odnese degustační vzorek vín VOC Znojmo zdarma. Víno všemi smysly je totiž zaměřeno právě na tři odrůdy vín typických pro Znojemsko – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

O vinobraní nemůže chybět ani Vinobus VOC Znojmo. Vinobus pojede klasicky jako v jiných dnech – pouze s tou změnou, že zastávku na Masarykově náměstí nahradí zastávka u Městského divadla. Kdo si bude chtít odpočinout od rušného centra, může se vydat na vyhlídkovou jízdu s průvodcem nebo na výlet do přírody. Více k Vinobusu na www.vinobus.cz

Během Znojemského historického vinobraní je možné navštívit také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je můžete degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se se sklenkou v ruce výhledem na krásy města Znojma.

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, kterou jsou nutné pro vstup na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v síti Ticketstream nebo v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Dvoudenní permanentku lze zakoupit za 550 korun. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás. Letos se koná od 13. do 15. září. Třídenní multižánrový program bude probíhat na celkem třinácti scénách a nabídne i unikátní průvod krále Jana Lucemburského. Více informací naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.

 


Vyrazte za námi na znojemské vinobraní
Vyrazte za námi na znojemské vinobraní
Vyrazte za námi na znojemské vinobraní
Vyrazte za námi na znojemské vinobraní