VOC Znojmo

Znovín mezi nejlepšími Sauvignony

Znojemské Sauvignony patří mezi světovou špičku – to se potvrdilo na konci května na největší mezinárodní soutěži věnované této odrůdě. V soutěži Concours Mondial du Sauvignon 2015, které se účastnilo přes osm set Sauvignonů z celého světa, uspělo jen šest českých – z toho hned dvě od znojemského vinařství. Znovín Znojmo si za svůj Sauvignon VOC Znojmo 2014 odvezl stříbrnou medaili. Za Sauvignon 2014 Tropical dokonce medaili zlatou.

Znovín mezi nejlepšími Sauvignony

„Každý úspěch znojemského vína na světové soutěži potěší. Je důkazem poctivé a profesionální práce našich vinařů. Gratuluji proto Znovínu Znojmo k naprosto skvělému výsledku na největší soutěži saugivnonů na světě,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

 

A kde lze oceněná vína ochutnat? „Zlatý Sauvignon 2014 Tropical uvedeme na trh v průběhu léta a stříbrný Sauvignon 2014 je aktuálně prodávaný Sauvignon VOC ZNOJMO 2014,“ dodává Karel Matula z vinařství Znovín Znojmo.

 

Vína VOC Znojmo získávají čím dál větší věhlas u nás i ve světě. Pravidelně bodují na různých domácích i zahraničních soutěžích. A předně – získávají stále větší oblibu u zákazníků. Češi rozumí vínu čím dál tím víc a žádají tak kvalitu – a přesně tu jim vína VOC Znojmo dávají. Vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené se navíc skvěle hodí do gastronomie, na čemž VOC Znojmo také staví.

 

Soutěž Concours Mondial du Sauvignon se letos konala pošesté, a to v Itálii v oblasti Friuli-Venezia Giulia, která platí za hlavního italského producenta Sauvignonů. Letos soutěžilo 816 vzorků z celého světa. Nejvíce zastoupena svými víny byla Itálie, Francie, Španělsko, Nový Zéland a Chile. Soutěž byla rozdělena do šesti kategorií – čisté Sauvignony, barikové, cuvée s majoritou odrůdy opět čisté a ve dřevě, sladké Sauvignony a letos poprvé i šumivé.