Znovín uspěl na soutěži v Koreji s celou kolekcí vín VOC Znojmo VOC - vína originální certifikace Znojmo
VOC Znojmo

Znovín uspěl na soutěži v Koreji s celou kolekcí vín VOC Znojmo

Velký úspěch si z nejprestižnější asijské vinařské soutěže odváží Znovín Znojmo. Za svůj Ryzlink rýnský VOC 2018 a Veltlínské zelené 2018 si z Asia Wine Trophy odváží zlaté medaile! Jejich Sauvignon 2018 získal stříbrnou medaili, a tak poprvé v historii uspěly na této soutěži všechny odrůdy VOC Znojmo!

Znovín uspěl na soutěži v Koreji s celou kolekcí vín VOC Znojmo

„Moc nás těší, že naše vína VOC Znojmo získávají v poslední době ta nejvyšší tuzemská a zahraniční ocenění,“ říká Pavel Vajčner, předseda představenstva Znovínu Znojmo.

 

Asia Wine Trophy je nejprestižnější soutěží na asijském, stále se rozrůstajícím trhu. To, že uspěly všechny tři typické znojemské odrůdy, je známka toho, že naši vinaři umí vína světové kvality! Potvrzuje to i fakt, že se nejedná o první úspěch vín VOC Znojmo na této prestižní asijské soutěži. V loni si Znovín Znojmo odvezl zlatou medaili na Ryzlinku rýnský VOC 2017, k tomu přidal ještě zlatou medaili za své ledové víno z Ryzlinku rýnského 2015.

 

V korejském Daejeongu, kde se soutěž Asia Wine Trophy konala, pozlatili porotci česká a moravská vína celkem třiatřicetkrát, z toho byly 3 velké zlaté medaile. A k tomu přidali osm stříbrných medailí. Sto čtyřicet porotců tu v září v rámci mezinárodního gastronomického a vinařského festivalu, který navštíví na 500 000 lidí, hodnotilo celkem více než 4 300 vín z 34 zemí světa.