Aktualita: Festival vína VOC Znojmo již 4. května
 

Festival vína VOC Znojmo již 4. května

zveřejněno:  19. 3. 2024
Festival vína VOC Znojmo, který se letos uskuteční už po šestnácté, vyhledávají vedle Znojmáků návštěvníci z celé republiky i ze zahraničí. Pokud chcete být mezi nimi, zaškrtněte si v kalendáři první květnovou sobotu 4. 5. 2024.

Festival přináší především první možnost ochutnat nově zatříděná vína VOC Znojmo ročníku 2023, ale také nabídku starších ročníků, dobré jídlo a pestrý hudební program v  kulisách historického města. Degustace typických místních odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené  proběhne prostřednictvím systému dobíjecích čipů na náramcích.

Po letošní úspěšné premiéře akce Chutnáme Znojmo se vinaři VOC Znojmo již pilně připravují na Festival. „Těšíme se na pohodovou atmosféru a setkání s našimi zákazníky u sklenky vína. V bohaté přehlídce sauvignonů, ryzlinků a veltlínů bude z čeho vybírat. A nezapomeňte si vyzvednout aktualizovaný Kalendář akcí vinařů VOC Znojmo, který je plný dalších tipů, kam za vínem,“ vybízí předseda VOC Znojmo František Koudela.

Hlavní program festivalu proběhne na Horním náměstí, kde se od 10.00 do 20.30 vystřídá hned několik hudebních a tanečních produkcí. Ze Slovácka přijedou soubory Hradišťánek a Dajánek s cimbálovou muzikou Vojšica, alternativní hudbu si návštěvníci užijí v podání Ivy Bittové s triem Čikory a mladé kapely Čendeš. Chybět nebudou ani znojemští muzikanti, a tak se můžete těšit na Dyjavánek, Dyjavan a Cimbálovou muziku Antonína Stehlíka. Scéna na Václavském náměstí, které pro tento den změní název na Veltlínské, ožije Hudeckou muzikou Vinohrad, cimbálovkami Špalek a Vojšica. Relaxační zóna, samozřejmě s víny VOC Znojmo, bude k dispozici u rotundy sv. Kateřiny.

Každoroční součástí Festivalu je akce Vinaři jdou na dřeň, seznamující veřejnost s Českým národním registrem dárců kostní dřeně. V červeném stánku na Václavském náměstí se můžete do registru rovnou zapsat, a třeba tak zachránit lidský život.

Role průvodce programem se zhostí Ivo Dvořák, prezident Asociace sommelierů ČR. A pokud vyplníte anketní lístek, můžete s napětím očekávat trojí losování o ceny.

 

Dokumenty ke stažení
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion