Aktualita: Festival vína VOC Znojmo opět v květnu
 

Festival vína VOC Znojmo opět v květnu

zveřejněno:  24. 4. 2022
Už se těšíte na svůj oblíbený Festival vína VOC Znojmo, jehož 14. ročník se nezadržitelně blíží? Protože situace posledních dvou ročníků nám značně zamíchala s tradičními termíny, bylo stanoveno jednoduché pravidlo, a tak nyní festival připadne vždy na první květnovou sobotu, což je tentokrát již 7. května.

Už se těšíte na svůj oblíbený Festival vína VOC Znojmo, jehož 14. ročník se nezadržitelně blíží? Protože situace posledních dvou ročníků nám značně zamíchala s tradičními termíny, bylo stanoveno jednoduché pravidlo, a tak nyní festival připadne vždy na první květnovou sobotu, což je tentokrát již 7. května.

Festival se letos vrací do centra města. Vínem, hudbou a gastronomií ožije opět Horní náměstí a jeho nejbližší okolí. Víno poteče proudem od 10.00 do 21.00 hod. v Sauvignonové ulici, na Veltlínském náměstí i na Ryzlinkovém trhu. Pokud si budete chtít odpočinout od ruchu městských ulic, je pro vás připravena relaxační zóna u rotundy sv. Kateřiny. Ani zde nebudou vína VOC Znojmo chybět, a tak si vyhlídku do údolí řeky Dyje a okolní krajiny můžete užít se sklenkou v ruce. 

„Přesunutím termínu jsme vyslyšeli četná přání festivalových návštěvníků, kterým prostě sobota vyhovuje více než neděle,“ vysvětluje předseda VOC Znojmo František Koudela a dodává: „Věřím, že stejně jako odbornou komisi zaujmou návštěvníky nejnovější ryzlinky se svými medovými, meruňkovými až pomerančovými tóny, sauvignony s broskvovou vůní a muškátové veltlíny.“

Festival uvede na trh 38 vín ročníku 2021, ovšem vedle nově zatříděných vín ochutnáte i ročníky starší všech 21 členských vinařství VOC Znojmo.

V programu festivalu nechybí cimbálové muziky, které k vínu prostě patří. Těšit se můžete na místní Dyjavánek, Dyjavan či cimbálku Antonína Stehlíka, ale i na Cimbálovou muziku Klaret z Mikulova. O další hudební žánry se postará kapela Trombenik se svou temperamentní lidovou hudbu vycházející z židovské tradice nebo Hrdza, která k nám ze Slovenska přiveze jedinečný mix rocku, folkloru a worldmusic.

V rámci akce Šperkování a Vinaři jdou na dřeň můžete podpořit Nadaci pro transplantace kostní dřeně, třeba tím, že si vyberete autorský šperk, bižuterii na bazaru, glavírovanou vinnou skleničku či víno VOC Znojmo z charitativního prodeje. Přímo na místě se zájemci budou moci zapsat do Českého národního registru dárců dřeně.

Během festivalu je pro vás otevřeno také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Pro rodiny s dětmi je pak připraven dětský koutek s dohledem.

Vstup na festival je zdarma, degustace jsou placené s využitím systému dobíjecích čipů na náramcích.

 

 

 

 

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion