Aktualita: Festival vína VOC Znojmo trhl návštěvnický rekord! Přišlo 9 900 lidí
 

Festival vína VOC Znojmo trhl návštěvnický rekord! Přišlo 9 900 lidí

zveřejněno:  10. 5. 2019
Festival vína VOC Znojmo, který se konal ve středu 8. května již pojedenácté, trhl návštěvnický rekord! Celkem vás přišlo 9 900, což znamená, že jsme překonali absolutní návštěvnický rekord z roku 2015, tehdy přišlo 8 800 lidí. Děkujeme vám!

Festival se díky své návštěvnosti stává takovým druhým vinobraním. Pro srovnání – na loňském vinobraní degustovalo u rotundy za dva dny celkem 16 450 lidí.

Osvědčila se i vytvořená sklepní ulička přímo před stánky s vinaři, kde lidé degustovali u vinných sudů různých velikostí, jež doplňovaly stovky stolů a stolků na náměstí. S uličkou proto počítáme určitě i příští rok! 

Milovníci kvalitního vína, dobré hudby a lahodné gastronomie zaplnili nejen Horní náměstí, kde probíhal hlavní program, ale i přilehlé odrůdové ulice – Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Se skleničkou v ruce jste návštěvníky mohli potkat také u rotundy nebo u Vlkovy věže, informačního centra VOC Znojmo. Lidé zkrátka korzovali po celém městě.

 

V rámci festivalu, kde se nabízelo 81 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od 17 vinařů VOC Znojmo, se vypilo celkem 5 270 lahví, tedy 79 000 degustačních vzorků.

Na sklenku dobrého vína zavítali nejen místní a lidé z okolí, ale milovníci vína z celé republiky. Namátkově můžeme zmínit třeba návštěvníky z Olomouce, Ostravy, Třebíče, Jihlavy, Brna, Karlových Varů, Děčína, Zlína, Českých Budějovic, Kladna, Prahy, Velkého Meziříčí nebo Pardubic.

Návštěvníci se ve velkém účastnili také soutěže o ceny, kdy podmínkou bylo umístění fotografie na Instagram s hashtagem #vocznojmo. Dva šťastlivci si dokonce odnesli cenu hlavní – roční vinnou rentu. Ti musel ale mj. prokázat i určitou znalost vín, na pódiu je totiž čekal kvíz s moderátorem, kterým nebyl nikdo jiný než Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR.

Festival vína VOC Znojmo je označován za den vína, folklóru a gastronomie, podstatnou součástí festivalu je tak bohatý program. Přivítali jsme tu například folklórní soubor Ženičky a Klebetnice, Lakomou Bárku, balkánský temperament v podání Shum Davar nebo Objev roku 2019 – děvčata z Vesny. Večerní program tradičně zakončili místní – Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Festival doplnila ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připravili přední nejen znojemské hotely a restaurace na několik způsobů.

Kompletní fotogalerii z Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na ve speciální sekci na našem webu i na našem Facebooku. Těšit se můžete i na nové video z festivalu, které jistě vystihne nezaměnitelnou atmosféru tohoto výjimečného dne.

Další ročník festivalu se koná 8. května 2020. Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion