Aktualita: Festival vína VOC Znojmo už za měsíc
 

Festival vína VOC Znojmo už za měsíc

zveřejněno:  9. 8. 2021
Termín 13. ročníku Festivalu vína VOC Znojmo se blíží! Pokud netrpělivě očekáváte uvedení vín VOC Znojmo ročníku 2020 na trh, zaškrtněte si v diáři 4. září. Letos jsme sice museli oželet tradiční květnový termín festivalu, v září však budou k ochutnání navíc i vína ze srpnového zatřiďování. Nově certifikovaná vína VOC Znojmo se představí od 10.00 do 21.00 hod. na třech atraktivních scénách v historických kulisách města Znojma.

„Vedle vína čeká na návštěvníky mnoho kulturních a gastronomických zážitků. A protože sázíme na jistotu a chceme, aby se všichni mohli na festival těšit bez hrozby zrušení, vycházíme z loňského úspěšného modelu. To znamená, že vína budou návštěvníci vychutnávat na Káře, u rotundy sv. Kateřiny a na nádvoří znojemského hradu. Se sklenkou v ruce tak mohou obdivovat starobylé znojemské památky nebo se zahledět do okolní přírodní krajiny,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Kolik vín VOC Znojmo ročníku 2020 bude k ochutnání, o tom vás budeme informovat v příště.  Srpnové zatřiďování a hodnocení máme teprve před sebou, ovšem soudě podle předchozích ročníků může jít zhruba o 90 vín. V nabídce najdete i vína Královské řady, která jsou vlakovou lodí VOC Znojmo.

Letošní festival s sebou přinese důležitou novinku. Spolek VOC Znojmo, který má v současnosti 20 členů, na festivalu představí člena nového. Kdo bude tím jednadvacátým, o tom vás budeme brzy informovat.

Na své si přijdou posluchači různých hudebních žánrů. Folklor, který k vínu neodmyslitelně patří, si užijete v podání cimbálové muziky Neoveská, nestárnoucího Jožky Šmukaře či místní cimbálové muziky Antonína Stehlíka. Jazzové tóny zazní na vystoupení Michala Žáčka &  SAX, o dobrou náladu se postarají pouliční písničky v podání Road Me či LeGranda.

Na ulici Hradní mohou zájemci podpořit akci Vinaři jdou na dřeň, prezentaci šperkařek z celé republiky a dražbu cínovaných šperků či cínem zdobených skleniček s vinařskou tematikou na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Na místě bude možno zapsat se do registru dárců.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Organizátoři nezapomínají na rodiny s dětmi, pro které je připraven dětský koutek s dozorem.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené s využitím systému dobíjecích čipů na náramcích. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na sociálních sítích. Loňským ročníkem se můžete inspirovat na https://www.youtube.com/watch?v=9lFarWav5k8.

Festival vína VOC Znojmo se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení. Věříme, se nám s vaší pomocí podaří zachovat tradiční pohodovou atmosféru.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.
 

Dokumenty ke stažení
Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion