Aktualita: Festival vína VOC Znojmo zaplnil ulice
 

Festival vína VOC Znojmo zaplnil ulice

zveřejněno:  15. 5. 2023
Jubilejní patnáctý ročník Festivalu vína VOC Znojmo proběhl 6. května 2023 a přivítal rekordní počet návštěvníků. Byli jste mezi nimi i vy?

Nově zatříděná vína ročníku 2022 i další s označením VOC ochutnalo 14 517 návštěvníků a u stánků jednotlivých vinařství zněla vedle češtiny třeba také slovenština nebo němčina.

„Pro každého vinaře je osobní setkávání s příznivci vína velmi důležité,“ konstatuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „A když na anketních lístcích čteme názvy měst jako Praha, Ostrava, Turnov a mnoho dalších, těší nás, že jste k nám všichni vážili cestu.“

Vedle Horního náměstí, hlavní scény kulturního programu, vyhledávali návštěvníci zejména prostranství u rotundy svaté Kateřiny. Místo, původně plánované spíše jako relax zóna, se tak stalo další významnou festivalovou scénou.

Úspěch zaznamenala akce Vinaři jdou na dřeň na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně, díky níž se do registru zapsalo 20 potenciálních dárců.

Návštěvníci si z Festivalu odnášeli nový Kalendář akcí vinařů VOC. Sehnat ho můžete i ve znojemském TIC na ulici Obrokové, v Informačním centru VOC Znojmo ve Vlkově věži, ve vinotékách a u vinařů v jejich sklepích.

Pro zopakování jedinečné atmosféry festivalu sledujte fotografie na sociálních sítích VOC Znojmo a připravované video vám brzy připomene, že patnáctý ročník Festivalu je sice za námi, ale už teď se můžete těšit na další, který připadne na 4. 5. 2024. A pokud nechcete čekat celý rok, stavte se 2. září 2023 na Festival znojemských vín.

 

Festival vín VOC Znojmo se konal pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion