Aktualita: Festival VOC Znojmo po patnácté
 

Festival VOC Znojmo po patnácté

zveřejněno:  25. 5. 2023
Hudba, dobré jídlo, spokojení návštěvníci a hlavně víno, to jsou hlavní protagonisté videa, které zachytilo letošní Festival vína VOC Znojmo.

Festival, který letos proběhl první květnovou sobotu, tedy 6. května, si tentokrát užilo přes 14 500 návštěvníků nejen ze Znojma, ale i z různých koutů České republiky a okolních zemí. Ukázku toho, jak si vychutnávali vína členských vinařství VOC Znojmo z typických znojemských odrůd i festivalovou atmosféru, přináší nové video, které můžete zhlédnout zde.

 „Poslední roky se Znojemsko vyznačuje značným množstvím vinařských akcí a až na výjimky je symbolicky zahajuje právě festival,“ konstatuje předseda VOC Znojmo František Koudela. „Informace o festivalu, dalších akcích VOC Znojmo i akcích jednotlivých vinařství pak letos nově přináší Kalendář akcí vinařů VOC Znojmo, který návštěvníci festivalu obdrželi a který je nyní k sehnání ve znojemském TIC na ulici Obrokové, v Informačním centru VOC Znojmo ve Vlkově věži, ve vinotékách i u vinařů v jejich sklepích.“

Video, opět z dílny společnosti VideoBrothers s.r.o., je poutavou mozaikou dění festivalových scén na Horním náměstí, v přilehlých ulicích a na prostranství u rotundy sv. Kateřiny.

Také nadále se bude Festival vína VOC Znojmo konat vždy první květnovou sobotu, která příští rok připadne na 4. 5. 2024. Pro příznivce vín Znojemské vinařské podoblasti se připravuje i Festival znojemských vín, který můžete navštívit 2. září 2023.

Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion