Aktualita: Festival znojemských vín už první sobotu v září
 

Festival znojemských vín už první sobotu v září

zveřejněno:  14. 8. 2023
Největší a nejpestřejší nabídku vín Znojemské vinařské podoblasti přinese Festival znojemských vín, který se vedle květnového Festivalu vín VOC Znojmo stává další znojemskou tradicí. Ochutnat, co si pro vás místní vinaři připravili, můžete již 2. září 2023 u rotundy sv. Kateřiny.

A bude z čeho vybírat, představí se na 200 vín bílých, červených i růžových, tichých i šumivých, suchých, polosuchých, polosladkých i sladkých. Spolek vinařů VOC Znojmo, organizátor festivalu, tak slibuje opravdu širokou škálu jedinečných vín Znojemska. Festival vyplňuje roční pauzu Nominační výstavy vín Znojemské vinařské podoblasti, která se ve Znojmě koná každým druhým rokem.

„Připravili jsme pro vás samoobslužnou zónu, kterou při zakoupení jednotného vstupného můžete využívat neomezeně. Ze sudů pak byly vyrobeny speciální nádoby, ve kterých se budou vína chladit,“ přibližuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „Odpočinek a pohodu poskytne relaxační zóna s lehátky.“

O tu správnou atmosféru se postará cimbálová muzika Kaňůr. Jednotné vstupné 500 Kč skýtá neomezenou konzumaci degustačních vzorků, další možností je degustace formou placených bločků.

Pokud tedy vyhlížíte další vinařskou akci a nechce se vám čekat do vinobraní, stavte se v sobotu 2. září od 10.00 do 21.00 hod. k rotundě a vychutnejte si kvalitní víno, cimbálku i atmosféru jedinečné vinařské události. 

VOC-Znojmo_Festival-Znojemskych-vin_logo-MZe.png
Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion