Aktualita: Hlasujte pro vinaře VOC Znojmo v soutěži Vinařství roku!
 

Hlasujte pro vinaře VOC Znojmo v soutěži Vinařství roku!

zveřejněno:  19. 1. 2015
Soutěž o titul Vinařství roku 2014 už zná svoji finálovou devítku, která se utká v kategoriích malá, střední a velká vinařství. Třetinu všech nominovaných tvoří členové VOC Znojmo – Vinařství rodiny Špalkovy, Vinařství Kořínek a Vinařství LAHOFER. O hlavním vítězi rozhodnete vy svými hlasy v soutěži Mediatel Vindemia Publica.

„Troufám si říci, že pro VOC Znojmo se jedná o historický úspěch, neboť takto početné zastoupení jsme ve finále ještě neměli,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela. Vinařství VOC Znojmo však ve finále nejsou náhodou. „Nominace do finále jen potvrzuje kvalitu a inovátorský přístup našich vinařství,“ dodává Koudela. Zatím neúspěšnějším vinařstvím VOC Znojmo v rámci soutěže je ZNOVÍN ZNOJMO, který získal titul Vinařství roku 2012.

Do hlasování se můžete zapojit dvěma způsoby. Přímo na stránkách www.vindemiapublica.cz, kde je hlasování zcela zdarma,nebo pomocí sms. Hlasovat je možné od 30. ledna do 20. března. Podpořme znojemské vinaře v soutěži. Hlasovat může každý z nás!

„Věřím, že naše vinařství mají na to, aby soutěž vyhrála. Všichni tři finalisté udělali obrovský krok vpřed pro rozvoj vinařství a vinařské turistiky na Znojemsku, což by nemělo zůstat bez povšimnutí,“ dodává závěrem Koudela.

 

A pro která vinařství máte hlasovat?

 

Vinařství rodiny Špalkovy je vinařství, které staví na tradicích. Kromě bílých, růžových a červených vín vyrábí i vína speciální, jako jsou vína ledová, vína typu barrique, vína zrající na kvasnicích či vína likérová.

 

Vinařství Kořínek je malé vinařství, které se rozvíjí díky umu technologa Petra Kořínka a marketingu Josefa Trávníčka. Jejich vína dosahují vysoké kvality. Zaměřují se jak na vína VOC a mladá vína, tak na vína vyzrála na barrique sudech, která jsou čím dál oblíbenější.

 

Vinařství LAHOFER je dynamicky se rozvíjející firma s největší plochou vinic na Znojemsku, která klade důraz zejména na marketing, vinařskou turistiku a snoubení kvalitního vína i sektu s gastronomií.

 

Info o soutěži

Šestý ročník prestižní vinařské soutěže o titul Vinařství roku 2014 vyhlásil Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a za významné podpory Vinařského fondu. Do letošního ročníku se přihlásilo nebo bylo nominováno na dvaatřicet vinařství. Kromě tří vinařství VOC Znojmo, která postoupila do finále, se soutěže účastnilo dalších pět členů VOC Znojmo - Arte Vini, Vinařství HANZEL, Vinařství Piálek & Jäger, Vinařství Líbal a Vinařství Waldberg Vrbovec.

Na rozdíl od jiných vinařských soutěží v ČR se statut soutěže Vinařství roku zakládá na komplexním posuzování vinařských společností – nejen na základě kvality vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 26. března.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion