Aktualita: Květnový Festival vína VOC Znojmo láká na skvělá vína i novinky
 

Květnový Festival vína VOC Znojmo láká na skvělá vína i novinky

zveřejněno:  17. 4. 2019
11. ročník Festivalu vína VOC Znojmo, ve kterém se snoubí víno, folklor a gastronomie, se blíží! Ve středu 8. května budou moci návštěvníci Horního náměstí ve Znojmě ochutnat nově zatříděná vína vinařů VOC Znojmo, se skleničkou v ruce se budou moci potulovat i v odrůdových ulicích a ti největší šťastlivci si z festivalu odnesou opravdu lákavou cenu – roční vinnou rentu. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!

A na jaké novinky se letos mohou návštěvníci těšit? Jedna změna bude patrná na první pohled: Horní náměstí proměníme ve sklepní uličku, což bude určitě atraktivnější než klasické stánky s vínem. Druhou novinkou je vedle tradičního losování o ceny i soutěž o hlavní cenu, roční vinnou rentu, tedy 52 lahví vína VOC Znojmo. Rok do dalšího festivalu v 2020 tak některým z návštěvníků krásně uteče!

 

A jak bude soutěž o roční vinnou rentu probíhat? Jedna vlna soutěže odstartovala 8. dubna na našem Facebooku. Přímo na festivalu pak budeme soutěžit tak, že vylosovaní návštěvníci musí mít umístěnou fotografii z festivalu na Instagramu pod hashtagem #vocznojmo. Navíc absolvují vylosovaní návštěvníci s moderátorem malý kvíz a ten nejlepší vyhrává vinnou rentu. Losování o hlavní cenu proběhne v 17:00.

 

Program festivalu opět nabídne folklor ve všech podobách. Ve Znojmě vystoupí jak místní cimbálové muziky, tak hosté – například Ženičky a Klebetnice z Hluku nebo balkánský temperament v podání Shum Davar. Součástí festivalu budou i odrůdové ulice, díky kterým ožívá celé centrum Znojma. I letos se tak návštěvníci mohou těšit na Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Všechna tři místa budou mít vlastní hudební program v podání cimbálových muzik.

 

Festival doplní ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připraví přední nejen znojemské hotely a restaurace na několik způsobů.

 

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Připraveni jsou organizátoři festivalu také na rodiny s dětmi – malé ratolesti si budou moci hrát v dětském koutku. V provozu bude také Vinobus VOC Znojmo.

 

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na Facebooku a Instagramu VOC Znojmo. Program festivalu zasíláme také v příloze. A jak probíhal loňský ročník? Podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=gBQq6UoRLWg.

 

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.

Dokumenty ke stažení
Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion