Aktualita: Morava dobyla Prahu! Ryze moravský vinný bar otevřen v Praze
 

Morava dobyla Prahu! Ryze moravský vinný bar otevřen v Praze

zveřejněno:  12. 2. 2015
Krajina, ve které se dnes rozkládá pražská čtvrť Žižkov, byla ještě v 18. století bohatě prorostlá vinnou révou. Hory Viničné, jak se této oblasti za doby panování Karla IV. říkalo, jsou dnes bohémskou městskou čtvrtí, plnou nočního života a inspirací pro celou řadu umělců i spisovatelů. Za pomyslný návrat ke kořenům a tradici, se kterými je toto místo spojeno lze proto považovat oficiální otevření vinného baru VinVin s vinotékou v samém středu Žižkova na Olšanském náměstí, kterého se ve středu 11. února 2015 zúčastnila jak odborná, tak i laická veřejnost.

V samotném srdci našeho hlavního města, navíc ve čtvrti, která byla ještě před třemi stoletími hustě osázena vinnou révou, se milovníkům vína otevřela speciální vinotéka, která nabízí ta nejlepší vína od sedmnácti znojemských vinařů sdružených do spolku VOC Znojmo. Na jednom místě se tak budou podávat ta nejtypičtější a nejlepší vína ze Znojemska.

 

Vinný bar VinVin nabízí ve svých nově vybudovaných nekuřáckých prostorách ideální místo pro posezení u sklenky vína, degustaci nebo nákup vín. Nejen s vínem, ale také s výběrem vhodného jídla k němu pomůže zkušený personál v čele se sommelierkou původem ze Znojma – Monikou Jeřábkovou.

 

Prohlédněte si nabídku VinVin vinného baru na webu www.vinvin.cz.

 

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion