Aktualita: Nefalšovaná Morava v srdci Prahy
 

Nefalšovaná Morava v srdci Prahy

zveřejněno:  6. 7. 2021
Nefalšovaná Morava v naší metropoli aneb znojemská vína ovládla Prahu. Tak by se dal zhodnotit Festival vín VOC Znojmo v Praze.

Nefalšovaná Morava v naší metropoli aneb znojemská vína ovládla Prahu. Tak by se dal zhodnotit Festival vín VOC Znojmo v Praze.

„Máme za sebou úspěšné představení vinařů a vín ze Znojemské vinařské podoblasti v metropoli, které se odehrálo ve Ville Grébovka a přilehlých Havlíčkových sadech,“ přibližuje předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Festival, který jsme zvládli uskutečnit dle aktuálních epidemiologických opatření, zahájil konání vinařských akcí v Praze. Prim hrála samozřejmě vína VOC Znojmo, a to Sauvignony, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Zároveň jsme tak představili nový ročník 2020 těchto vín.  

„Jak se ukázalo, v Praze nejsou vína VOC Znojmo neznámá. Degustovat přišli příznivci našich vín, ale i spousty nových zájemců, kteří rádi ochutnají skvělé sauvignony, ryzlinky, veltlíny, a poznávají tak, co se pod označením VOC Znojmo skrývá. Mezi návštěvníky zavítalo i velké množství cizinců, kterým je VOC blízké, protože právě románský způsob značení je ve světě běžný. Měli tak možnost ochutnat typická vína ze Znojemska, z Moravy. První ročník navštívila téměř tisícovka návštěvníků,“ dodává Koudela.

Stane se z festivalu znojemských vín v Praze tradice? Už teď vás spolu s vinaři zveme na další ročník, který do Prahy přivezeme opět příští rok. A snad již bez jakýchkoliv omezení nabídneme také moravskou hudební atmosféru v podání Cimbálové muziky Jožky Šmukaře. O termínu vás budeme informovat, sledujte také Facebook VOC Znojmo.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion