Aktualita: Nominační výstava vín přilákala 750 návštěvníků
 

Nominační výstava vín přilákala 750 návštěvníků

zveřejněno:  11. 9. 2018
Na degustaci vín nominovaných do Národní soutěže vín Znojemské podobnosti, která se uplynulou sobotu konala v klášteře Dominikánů na Dolní České, se vydařila na výbornou. Zavítali za námi místní i milovníci vína z celé republiky. Potkali jsme tu návštěvníky, kteří pravidelně jezdí na květnový Festival vína VOC Znojmo, ale zavítali za námi i náhodní turisté, jež se o degustaci vín dozvěděli až přímo ve Znojmě. Děkujeme vám!

Nominační výstava vín, která nabízela přes 300 vín ze Znojemské podoblasti, včetně šampiona soutěže – Ryzlinku rýnského VOC Znojmo 2017 od Vinných sklepů Lechovice, přilákala 750 návštěvníků. Ti vypili 6 000 degustačních porcí, což odpovídá 360 lahvím vína. Vína, která bylo možné ochutnat, čeká další kolo soutěže a my věříme, že spousta vín ze Znojemské vinařské podoblasti do národního Salonu vín probojuje!

 

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádal spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu ČR. Soutěž je nominační ve smyslu nominace těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2018. Další nominační výstava vín se ve Znojmě bude konat v roce 2020.

 

Vinařské akce ale tímto ve Znojmě nekončí. O víkendu se koná Znojemské historické vinobraní, na kterém se vinaři VOC Znojmo v pátek a v sobotu postarají o největší vinařskou scénu – ochutnat na devět desítek vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené budete moci v pátek a v sobotu u rotundy sv. Kateřiny.

 

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion