Aktualita: Nová vína VOC Znojmo
 

Nová vína VOC Znojmo

zveřejněno:  24. 8. 2023
Vína VOC Znojmo reprezentují zdejší kraj s dlouhou vinařskou historií a jeho sauvignony, ryzlinky a veltlíny představují nejtypičtější místní odrůdy. Nyní mezi ně přibylo dalších 14 vín, která prošla srpnovým zatřiďováním.

„V srpnové komisi bylo zatříděno 12 vín VOC Znojmo a 2 vína v Královské řadě, vlajkové lodi spolku,“ představuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. Přísná zatřiďovací a hodnotící komise garantuje kvalitu a typičnost vín VOC Znojmo. Podobně to funguje ve světových vinařských velmocech, například u DOCG (Itálie) nebo AOC (Francie).

Mezi víny ze srpnové komise převažuje odrůda Ryzlink rýnský (8), stejně na tom jsou Sauvignony (2) a Veltlínské zelené (2). Královská řada se rozrostla o Ryzlink rýnský 2019 a Veltlínské zelené 2021.

Lahve s víny VOC Znojmo snadno poznáte podle tradiční kontrolní pásky, garantující původ a výjimečnost vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Jako jediný spolek VOC máme od roku 2016 také vlastní exkluzivní Královskou řadu vín. Vína VOC Znojmo mají totiž velký potenciál ke zrání na lahvi, časem se vyvíjejí k dokonalosti a dosahují světové kvality. Královská vína se uvádějí na trh symbolicky 28. září, na svátek svatého Václava, patrona vinařů. Hrdlo lahve v tomto případě zdobí speciální páska ve žluto-červeném provedení, stejně jako znak VOC Znojmo.

Srpnové zatřiďování hodnotilo 15 degustátorů. Aby víno získalo označení VOC Znojmo, muselo být devíti z nich označeno za vyhovující.

Nejen nově zatříděná vína můžete ochutnat na nejbližších akcích VOC Znojmo, na které vás srdečně zveme. Nenechte si ujít Festival Znojemských vín 2. 9. ani ochutnávku vín u rotundy sv. Kateřiny v rámci Znojemského historického vinobraní 8. – 9. 9. 

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion