Aktualita: Ohlédnutí za festivalem VOC Znojmo s novým videem
 

Ohlédnutí za festivalem VOC Znojmo s novým videem

zveřejněno:  25. 9. 2021
Pokud jste se letos chystali na Festival VOC Znojmo, museli jste si, stejně jako loni, v kalendáři změnit termín a zaškrtnout sobotu 4. září místo tradičního květnového termínu. Ani tentokrát to však festivalu neubralo na přitažlivosti, o čemž svědčila vysoká návštěvnost a výjimečná atmosféra. Podařilo se ji zachytit i na novém videu, které nyní můžete zhlédnout.

Pokud jste se letos chystali na Festival VOC Znojmo, museli jste si, stejně jako loni, v kalendáři změnit termín a zaškrtnout sobotu 4. září místo tradičního květnového termínu. Ani tentokrát to však festivalu neubralo na přitažlivosti, o čemž svědčila vysoká návštěvnost a výjimečná atmosféra. Podařilo se ji zachytit i na novém videu, které nyní můžete zhlédnout.

Jedinečná vína a gastronomické zážitky, cimbálové muziky a rozverné písničky, historické prostředí královského města Znojma, to vše si můžete osvěžit v paměti díky novému videu z festivalu. Video, které vytvořila společnost VideoBrothers s.r.o, najdete na https://www.youtube.com/watch?v=r8zdL6hqB0M.

První zářijovou sobotu ožilo nádvoří znojemského hradu, prostranství u rotundy sv. Kateřiny i Kára neboli Karolininy sady nejen vínem. Festival je totiž již tradičně místem setkávání rodin i přátel, kteří se sklenkou v ruce oceňují všudypřítomnou pohodu.

Spolek VOC Znojmo, letos posílený o nové, již 21. členské vinařství Modrý sklep, uvedl vína ročníku 2020 z dubnového i srpnového zatřiďování, vedle nových vín však nechyběly ani ročníky starší.

Pro Vás, kteří jste festival navštívili, je video milou vzpomínkou, a pro všechny pak upoutávkou na příští 14. ročník. Věříme, že poslední dva ročníky byly výjimečným vybočením z tradice a příště se již setkáme opět počátkem května.

Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion