Ohlédnutí za Vinobusem

zveřejněno:  13. 5. 2022
Už šest let uplynulo od premiéry speciálního vinařského autobusu Vinobusu. Spolek VOC Znojmo tehdy odstartoval projekt, který byl jediný svého druhu v Česku. Během let, kdy brázdil okolí města Znojma, se úloha Vinobusu v rozvoji vinařské turistiky naplnila, a tak nyní jeho provoz končí.

Jedinečnou možnost vydat se za krásami Znojemska a za zdejším vínem využilo za tu dobu mnoho spokojených turistů a cyklistů, kteří uvítali příležitost vyrazit přímo z centra města do vinic, sklepních uliček a přírody Národního parku Podyjí. Čekaly je desítky najetých kilometrů, vyhlášená vinařství a zastávky s degustacemi.

„O ukončení projektu Vinobus rozhodl spolek vinařů VOC Znojmo,“ vysvětluje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „Projekt dosáhl svého cíle, kterým byla podpora cestovního ruchu na Znojemsku. Na jeho realizaci jsme vynaložili nemalé úsilí a nyní je čas věnovat se dalším projektům a rozvoji apelačního systému.“

Všem cestujícím děkujeme za přízeň a věříme, že i bez Vinobusu je co u nás objevovat. Poděkování za podporu míří k našim partnerům, mezi které patří Jihomoravský kraj, město Znojmo, obce Dobšice, Havraníky, Nový Šaldorf, Vrbovec, Chvalovice, Tasovice či Šatov.

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion