Aktualita: Oslavte svatého Václava s Královským ryzlinkem VOC
 

Oslavte svatého Václava s Královským ryzlinkem VOC

zveřejněno:  27. 9. 2022
Na nové víno Královské řady VOC Znojmo si musíme každoročně počkat do 28. září, na svátek svatého Václava. Tehdy bývají vína Královské řady dle tradice uváděna na trh. Už jen pár dní nás tak dělí od chvíle, kdy budeme moci poprvé ochutnat královský Ryzlink rýnský ročníku 2018 VINO HORT.

Jak ryzlink, který vstoupil do Královské řady, charakterizují jeho tvůrci z vinařství VINO HORT? „Jsme hrdí, že naše víno už po několikáté dosáhlo na nejvyšší metu VOC ZNOJMO, kterou je právě Královská řada,“ konstatuje Jiří Hort. „Ryzlink rýnský z polohy Dobšice U Hájku je k tomu předurčen téměř každým rokem. Spojení polohy s odrůdou dává vzniknout jedinečným vínům. Ryzlink z této polohy je do dvou až tří let petrolejový, což ocení opravdoví vyznavači nazrálých ryzlinků. Věřím, že si najde spoustu příznivců, má však jednu nevýhodu, a tou je malý počet lahví.“

Většině z vás netřeba připomínat, že vína VOC Znojmo poznáme podle identifikační pásky na lahvích, a ty s víny Královské řady se vyznačují speciálním žluto-červeným provedením. Páska garantuje původ a výjimečnost vín z vybraných viničních tratí Znojemské vinařské podoblasti a informuje o kódu výrobce, číslu šarže, kódu rozhodnutí a počtu lahví v dané šarži.

A čím jsou vína, vzdávající hold královskému městu Znojmu, výjimečná? Speciální Královská řada, s níž jsme přišli už v roce 2013 jako první VOC u nás, čelí skutečnosti, že se vína VOC Znojmo často prodala do jednoho roku, a přišla tak o šanci nazrát. Vína proto zrají min. 18 měsíců od sběru hroznů, školí se na sudu nebo v betonu a následně nazrají na lahvi. Díky tomu dosahují vyšší úrovně, jsou extraktivní, s dlouhotrvající perzistencí, jedinečná ve vůni i chuti.

Nově zatříděný královský ryzlink se objeví v nabídce partnerského e-shopu www.vinotrh.cz, objednávat můžete také na www.vinohort.cz.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion