Aktualita: Přijeďte na květnový Festival vína VOC Znojmo. Čeká vás den plný vína, folklóru a gastronomie
 

Přijeďte na květnový Festival vína VOC Znojmo. Čeká vás den plný vína, folklóru a gastronomie

zveřejněno:  6. 4. 2015
Festival vína VOC Znojmo je svým sedmým ročníkem již tradiční akcí, která se koná v malebném vinařském městě Znojmě, jež je právem označováno za perlu jižní Moravy. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo.

Festival doplní ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připraví přední znojemské hotely a restaurace na několik způsobů. Součástí festivalu bude ochutnávka potravin značky Klasa. A protože láska ke Znojemsku by neměla procházet jen žaludkem, nesmí chybět bohatý kulturní program s živou hudbou a tancem.

 

Hlavní program bude opět probíhat na Horním náměstí. A na co se v rámci programu mohou návštěvníci těšit? Na festivalu vystoupí samozřejmě místní soubory, a to dětský folklórní soubor Dyjavánek a Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Přivítáme také folklórní soubory Salajka Dambořice a Cifra a Kalina nebo písničkáře Jaroslava Hutku. Španělské rytmy budou znít od skupiny Martin Bies & Flamenco Clan, energický etnošraml předvede Rataraj a bubenická show v rytmu samby v podání skupiny Tam Tam Batucada jistě nenechá nikoho chladným.

 

Letos ovšem program neprobíhá jen na Horním náměstí, ale festival se rozpíná i do sousedních ulic. Program bude probíhat na dalších třech místech – a každé má své specifikum. Na Obrokové ulici, kde bude hrát cimbálová muzika Friška z Kyjova, budeme nalévat pouze sauvignony – a Obrokovou ulici tak symbolicky přejmenujeme na Sauvignonovou ulici. Podobně Václavské náměstí na den překřtíme na Veltlínské náměstí – tam nám k dobré sklence veltlínu bude hrát cimbálová muzika Burčáci z Uherského Hradiště. Cimbálová muzika Antonína Stehlíka a Denár obsadí Slepičí trh – tedy Ryzlinkový trh, neboť se zde budou podávat pouze vína odrůdy Ryzlink rýnský.

 

Během festivalu můžete Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Otevřen bude i ochoz věže s vyhlídkou. Připraveni jsou organizátoři festivalu také na rodiny s dětmi – malé ratolesti si budou moci hrát v dětském koutku.

 

Pro návštěvníky festivalu bude stejně jako v předešlých letech připravena soutěž o hodnotné ceny. Výherci se mohou těšit na vína VOC Znojmo, na předplatné časopisu Sommelier nebo na předplatné časopisu Wine & Degustation.

 

Vstup na festival je zdarma. Degustace probíhá formou placených bločků. Podrobný program naleznete v příloze.(tj. dát tam přílohu ke stažení – program festivalu) Chcete mít aktuální informace o chystaném festivalu po ruce? Pak nezapomeňte na facebook VOC Znojmo!

 

Video: Festival vína VOC Znojmo 2014

Dokumenty ke stažení
Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion