Aktualita: Připijte si na svatého Václava Královským ryzlinkem a veltlínem VOC
 

Připijte si na svatého Václava Královským ryzlinkem a veltlínem VOC

zveřejněno:  3. 10. 2023
Připít si novými víny Královské řady VOC Znojmo budete moci již od 28. září, svátku svatého Václava. Na trh tentokrát přicházejí hned dvě vína této exkluzivní řady, Veltlínské zelené 2021 z vinařství LAHOFER a Ryzlink rýnský 2019 z VINO HORT.

Vína Královské řady VOC Znojmo úspěšně certifikuje již několik let. Jde o vína v menších šaržích, která vinaři pečlivě vybírají a školí je k dokonalosti i několik let. Komise vybere ta v nejvyšší kvalitě, která navíc mají potenciál zrát další roky. Pokud se vám však nechce čekat, připravena k otevření jsou již nyní.  

„Minerálně-mandlovou vůni doplňují atraktivní tóny akátového medu. Ty se v plné chuti dokonale snoubí s typickou kořenitostí veltlínu, nesou stopy po pražených mandlích a svěží citrusový závěr,“ pochvaluje si harmonickou vyrovnanost vína sklepmistr Jiří Lancman z vinařství Lahofer. „Baví mě na něm jedinečná souhra sprašového podloží viniční trati Šác, odkud hrozny pocházejí, s ležením na akátovém sudu. Ta je navíc umocněna tím, že jak surovina, tak dřevo, z něhož byly sudy vyrobeny, pocházejí ze Znojemska.“

Královský Ryzlink rýnský VOC Znojmo představuje vinař Jiří Hort: „Mám radost, že se nám opět podařilo zatřídit Ryzlink rýnský. Vinice U Hájku je prostě ideální polohou pro vína VOC Znojmo. Víno má žlutavou barvu, ve vůni se objevují lehké petrolejové tóny a pomerančová kůra s kořenitým výrazem v závěru, v chuti přechází do medové vyzrálosti. Víno má v harmonickém výrazu kyselinu, je svěží a plné, minerální. Šarže čítá pouze 1 000 kusů lahví, a tak neváhejte a nenechte si toto víno ujít.“

Příznivci vín VOC Znojmo již znají identifikační pásky na lahvích VOC Znojmo, ty s víny Královské řady se vyznačují speciálním žluto-červeným provedením. Páska garantuje původ a výjimečnost vín z vybraných viničních tratí Znojemské vinařské podoblasti a informuje o kódu výrobce, číslu šarže, kódu rozhodnutí a počtu lahví v dané šarži.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion