Aktualita: THAYA vinařstvím roku 2023
 

THAYA vinařstvím roku 2023

zveřejněno:  28. 1. 2023
Slavnostní vyhlášení vítězů 13. ročníku prestižní vinařské soutěže proběhlo 26. 1. v Hvězdárně a planetáriu Brno. Mezi vinařskými hvězdami zazářilo vinařství THAYA reprezentující nejen Znojemsko, ale také VOC Znojmo, a stalo se vítězem kategorie střední vinařství.

Do nejvyššího kola soutěže VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU postoupilo devět finalistů, po třech kandidátech v každé ze tří kategorií, které čekala rozhodující návštěva odborné komise ve vinařství. Komise posuzovala každé vinařství opravdu detailně. Jaký dojem vinařství vyvolává? Jaká je kvalita vína?  Jak se víno prezentuje?  Jak pracuje marketing? Jak vinařství přistupuje k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství? To jsou jen některé z oblastí, které komisi zajímaly. 
Vítězem kategorie střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) bylo vyhlášeno vinařství THAYA.

„Jsem pyšný na naše vinaře, každé vinařství umí zazářit. Letos vyniklo vinařství THAYA, které zachovává tradiční postupy a zároveň víno zušlechťuje moderními technologiemi 21. století. Se špičkovým enologem Jakubem Smrčkou a vizionářem Josefem Trávníčkem se to daří, což dnešní úspěch jen potvrzuje. K vítězství přispěl i nový areál vinařství, hotelu a restaurace v bývalé sýpce v Národním parku, který se stal chloubou Znojemska,“ oceňuje František Koudela, předseda spolku VOC Znojmo.

Spokojenost neskrývá ani Jakub Smrčka z oceněného vinařství: „Máme samozřejmě obrovskou radost. Je to důkaz, že práci, kterou odvádíme, děláme dobře. Ale zároveň je nám jasné, že se musíme stále zlepšovat. Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům vinařství THAYA, je to zásluha nás všech.“

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion