Aktualita: Tisíce návštěvníků na Festivalu vína VOC Znojmo
 

Tisíce návštěvníků na Festivalu vína VOC Znojmo

zveřejněno:  16. 5. 2024
Spokojenost návštěvníků, přátelská a pohodová atmosféra, vysoká návštěvnost, to vše provázelo letošní Festival vína VOC Znojmo, který se uskutečnil 4. 5. 2024.

Byli jste také mezi téměř 14 500 návštěvníky? Pak jste využili první příležitost ochutnat nově zatříděná vína ročníku 2023 společně se zájemci ze všech krajů České republiky. Z vybraných anketních lístků můžeme namátkou číst názvy měst jako Liberec, Strakonice, Tábor, Kopřivnice, Ústí nad Labem, Frenštát pod Radhoštěm, Pardubice, Hradec Králové, často se objevuje Praha, ze Slovenska třeba Topolčany, a samozřejmě nechybí mnohokrát se opakující Znojmo.

„Těší mě potkávat v ulicích známé tváře návštěvníků z jiných měst, kteří chválí atmosféru akce, víno i vinaře. I když jsou těch tváří tisíce, po těch 16 ročnících už často tuším, kam je zařadit, to je prostě radost,“ podělil se o zážitky předseda VOC Znojmo František Koudela a dodává: „Potvrzuje se, že Festival VOC Znojmo je důležitým pilířem cestovního ruchu – penziony a hotely jsou zaplněny návštěvníky, kteří ve Znojmě většinou stráví 2–3 dny.“

Podstatná část festivalu se odehrála na velmi oblíbeném prostranství u rotundy sv. Kateřiny. Čas zde trávila asi třetina návštěvníků, a tak se z relaxační zóny stává druhá hlavní scéna.  Degustace vín v blízkosti jedinečné historické památky, s výhledem na Znojmo a okolní krajinu prostě nezapře své nezaměnitelné kouzlo.

Festival vína VOC Znojmo opět dokázal turistickou atraktivitu města Znojma. Návštěvníci odcházeli vybaveni aktualizovaným Kalendářem akcí vinařů VOC Znojmo pro rok 2024, který poskytuje mnoho dalších tipů, kam v našem regionu za vínem. Můžete tak příjemně vyplnit čas, který nás dělí od příštího festivalu, jenž proběhne 10. 5. 2025.

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion