Aktualita: Tři kandidáti z VOC Znojmo ve finále soutěže Vinařství roku
 

Tři kandidáti z VOC Znojmo ve finále soutěže Vinařství roku

zveřejněno:  15. 1. 2021

O prestižní titul Vinařství roku 2020 se utká devět nejlepších vinařství, vždy tři vinařství v jedné ze tří kategorií. A v každé kategorii letos figuruje kandidát z VOC Znojmo.

Devět finalistů bylo pečlivě zvoleno odbornou porotou. Následně komise přímo v jednotlivých vinařstvích posoudí, do jaké míry finalisté naplňují stanovená soutěžní kritéria, vybere ze tří malých, středních a velkých vinařství vítěze každé kategorie a z nich pak držitele titulu pro absolutního vítěze, tedy Vinařství roku 2020.

Vinaře z VOC Znojmo mezi devítkou nejlepších jistě nepřehlédnete:

Malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)

·Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.

Střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)

·THAYA vinařství, spol. s r.o.

Velká vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

·Vinařství LAHOFER, a.s.                                                                                          

Na výsledky 11. ročníku soutěže, pořádané Svazem vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje, si musíme počkat do 4. února. Slavnostní vyhlášení tentokrát proběhne naživo online formou na webu a sociálních sítích soutěže. I v online podobě se moderování zhostí Marek Eben.

„Vinařství, která se letos dostala do finále, splňují hlavní myšlenku soutěže, tedy aby dlouhodobě vynikala v oboru a posouvala ho stále kupředu,“ přiblížil soutěž JUDr. Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR. „Absolutním vítězem se pak stane vinařství, jehož kvalita aktivit se nejvíce vztahuje k danému roku. A složení finálové devítky napovídá, že se i letos dočkáme po všech stránkách prvotřídního vítěze.“

Z členských vinařství VOC Znojmo je již nositelem titulu Znovín Znojmo. Jako ohlédnutí za uplynulými deseti lety soutěže připravil letos Svaz vinařů představení dosavadních šampionů formou krátkých medailonků, jejichž součástí byla online degustace a rozhovory se zástupci vinařství. Videa jsou ke zhlédnutí ze záznamu na webu a sociálních sítích soutěže.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion