Aktualita: Vína VOC Znojmo bodovala v Národní soutěži vín
 

Vína VOC Znojmo bodovala v Národní soutěži vín

zveřejněno:  9. 9. 2021
Tradiční hodnocení Národní soutěže vín – Znojemské vinařské podoblasti prověřilo vína VOC Znojmo. Národní soutěž vín je nejvyšší a největší soutěž svého druhu v České republice.

Tradiční hodnocení Národní soutěže vín – Znojemské vinařské podoblasti prověřilo vína VOC Znojmo. Národní soutěž vín je nejvyšší a největší soutěž svého druhu v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

„Tato prestižní soutěž prověřuje kvalitu vín zkušenými degustátory. Hodnotící komise jsou zárukou toho nejlepšího výběru vín. Pro mě osobně je ctí zasedat v komisi a hodnotit kvalitu vín, daný ročník a um našich vinařů. Výsledky přináší reprezentativní přehled vín VOC Znojmo a musím říct, že máme být skutečně na co pyšní,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Vína VOC Znojmo, která uspěla v hodnocení. 

Kategorie B

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2017 VOC Znojmo – Vinařství Hanzel

Velká zlatá medaile

Sauvignon 2017 VOC Znojmo - Vinařství WALDBERG s.r.o.

Zlatá medaile

Veltlínské zelené 2020, VOC Znojmo - ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Veltlínské zelené 2020 VOC Znojmo - Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.

Veltlínské zelené 2019 VOC Znojmo - ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Veltlínské zelené 2020 VOC Znojmo - Vinařství LAHOFER, a.s.

Ryzlink rýnský 2015 VOC Znojmo Královská řada - Vinařství WALDBERG s.r.o.

Ryzlink rýnský 2017 VOC Znojmo Královská řada - Vinařství WALDBERG s.r.o.

Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo - THAYA vinařství, spol. s.r.o.

Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo - VINICE – HNÁNICE s.r.o.

Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo - Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.

Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo - ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo - Vinné sklepy Lechovice, spol. s.r.o.

Sauvignon 2020 VOC Znojmo - Arte Vini spol. s r.o.

Sauvignon 2020 VOC Znojmo - Arte Vini spol. s r.o.

Sauvignon 2020 VOC Znojmo - VINICE – HNÁNICE s.r.o.

 

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 329 vín, z nichž získalo 11 velké zlaté, 98 zlaté a 4 stříbrné medaile. O výsledku rozhodlo 7 komisí složených z vinařských odborníků, kteří vína hodnotili 24. srpna v Centru Excelence ve Valticích. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 293 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z Velkopavlovické, Mikulovské a Slovácké vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a víny nominovanými z vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Znojemská vinařská podoblast vděčí za svá chuťově plná a svěží aromatická bílá vína ideálním přírodním a klimatickým podmínkám. Studené větry z nedaleké vrchoviny spolu s termoregulačním vlivem řek dávají znojemským vínům nezaměnitelnou kořenitou chuť. Díky střídání slunečných dnů a chladnějších nocí hrozny sice zrají pomaleji, ale za to si uchovávají aromatické látky a dosahují vysoké jakosti. Nejlepších výsledků vinaři tradičně dosahují s Veltlínských zeleným, Ryzlinkem rýnským, Müllerem Thurgau a Sauvignonem. Červené barvy hájí zejména Svatovavřinecké a Frankovka.

 

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion