Aktualita: Vinařství Hort má stříbrnou medaili
 

Vinařství Hort má stříbrnou medaili

zveřejněno:  15. 5. 2015
Vinařství VINO HORT si může zapsat další úspěch na mezinárodním poli. Jejich Sauvignon VOC 2013 si ze světové soutěže Consours Mondial de Bruxelles odváží stříbrnou medaili.

Dvaadvacátý ročník této renomované soutěže, která se pořádá každý rok v jiné vinařské oblasti, se letos začátkem května konal v italském Jesolu. Sauvignon od Horta, jak vinařství říkají jeho příznivci, uspěl v konkurenci osmi tisíc vín z padesátky zemí světa. Dokazuje se tak, že typická znojemská vína, tedy vína VOC Znojmo, mají opravdu světovou úroveň. Tak neváhejte a ochutnejte tento sauvignon!

 

Soutěž Concours Mondial de Bruxelles se konala poprvé v roce 1994, a to v Bruggách, kdy se hodnotilo „pouze 861“ vzorků. V následujících letech se hodnocení konalo v Bruselu a dalších městech Belgie. Už tehdy se z Concours Mondial de Bruxelles stala jedna z nejprestižnějších světových soutěží vín, přesto se v roce 2006 organizátoři rozhodli ještě více posílit její mezinárodní charakter a přesunuli hodnocení z Belgie do významných evropských měst. Začalo se v Lisabonu, následoval Maastricht, Bordeaux, Valencie, Palermo, Lucemburk, Guimarāes, Bratislava, Brusel a letos italské Jesolo.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion