Aktualita: Vinařství Modrý sklep 21. členem VOC Znojmo
 

Vinařství Modrý sklep 21. členem VOC Znojmo

zveřejněno:  19. 8. 2021
Spolek VOC Znojmo uvítal ve svých řadách nové vinařství. Již jednadvacátým členem je vinařství Modrý sklep z Nového Šaldorfa.

Spolek VOC Znojmo uvítal ve svých řadách nové vinařství. Již jednadvacátým členem je vinařství Modrý sklep z Nového Šaldorfa.

„O vstupu jsme uvažovali už 3 roky. Shodli jsme se na pozitivních prioritách členství, VOC Znojmo je nejenom první apelace na Moravě, ale hlavně má perfektní zvuk mezi zákazníky, vynikající činnost a marketing na velmi vysoké úrovni. Vážíme si toho, že jsme byli stávajícími členy VOC přijati, a je nám ctí být ve společnosti nejvýznamnějších vinařů na Znojemsku,“ říká Vladimír Mucha, sklepmistr vinařství Modrý sklep.

S myšlenkou označovat vína podle románského způsobu přišli vinaři Znojemské vinařské podoblasti jako první v České republice. A tak již v roce 2009 založili spolek VOC Znojmo. „Z toho, že se spolek rozrůstá, mám velkou radost. Na počátku bylo 12 vinařů - už tehdy vysoké číslo. Rostoucí počet členských vinařství je důkazem, že se spolek vydal správnou cestou. Vinaři i milovníci vína mají evidentně zájem o vína typická pro daný region, což u nás splňují odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Významnou roli hraje síla kolektivu vinařů, kteří místo vzájemných sporů řeší společný cíl, tedy rozvoj vinařství a vinařské turistiky na Znojemsku,“ shrnuje vývoj spolku předseda František Koudela.

„Modrý sklep je vinařství ze Znojemska, které od svého založení v roce 1965 ctí tradiční výrobní postupy při výrobě vína a hroznů. Vína vyrábíme pouze z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích, v kterých již dlouhou dobu aplikujeme podporu biodiverzivity  a šetrný přístup během vegetačního vývoje hroznů. Naše vína jsou u zákazníků oblíbená, úspěšná na republikových výstavách i v zahraničí. Máme dvě profilové řady - jakostní a přívlastkovou. Obě jsou určené pro gastronomii i privátní zákazníky,“ dodává Vladimír Mucha.

Nyní čeká vína srpnové hodnocení a zatřídění. Pokud projdou, první vína s označením VOC Znojmo z Modrého sklepa budete moci ochutnat na Festivalu vína VOC Znojmo, který se koná 4. září 2021.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion