Aktualita: Vinobraní s víny VOC Znojmo
 

Vinobraní s víny VOC Znojmo

zveřejněno:  4. 9. 2022
Září ve Znojmě je již tradičně spojováno se Znojemským historickým vinobraním. To se letos opět představí jako velkolepá vinařská slavnost, největší v České republice. Až se budete procházet ulicemi města mezi trhovci, herci a muzikanty a dostanete chuť na sklenku dobrého vína, zavítejte na prostranství u rotundy sv. Kateřiny. Vedle jedinečné vyhlídky si tu vychutnáte vína z nabídky vinařů spolku VOC Znojmo.

Největší vinařskou scénu vinobraní, které se v letošním roce uskuteční 9. - 10. září, najdete právě u rotundy. Zde budou poprvé k ochutnání vína VOC Znojmo, která prošla srpnovou hodnotící komisí. Tím však nabídka rozhodně nekončí.

Letošní ročník totiž přichází s novinkou, která přináší rozšíření o vína z Národní soutěže. Vedle veltlínů, sauvignonů a ryzlinků VOC Znojmo můžete degustovat další odrůdy vín bílých, růžových, červených i sektů, včetně polosladkých a sladkých vín z kategorie zbytkových cukrů. Připraveno tak bude na devadesát vín typických znojemských odrůd.

Ochutnávka proběhne formou pochůzkové degustace, v pátek 9. září od 14:00 do 20:00, v sobotu 11. září od 12:00 do 20:00. O pohodovou atmosféru se postará cimbálová muzika Jožky Šmukaře.

V areálu znojemského hradu si pak můžete užít další vinařsky zaměřenou scénu a vyzkoušet si Víno všemi smysly. Oblíbené poznávání vína bude zaměřeno především na odrůdy vín typické pro Znojemsko, tedy Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Pokud se vám podaří získat titul Znalec znojemských vín, jako odměnu si odnesete degustační vzorek vín VOC Znojmo.

A až si budete chtít vybrat víno v klidu, stranou od všudypřítomného davu, navštivte Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je možné degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se výhledem z věže se sklenkou v ruce.

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, s nimiž se dostanete nejen na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v síti Ticketstream nebo v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Dvoudenní permanentku zakoupíte za 550 korun. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

Třináct scén, multižánrový program, slavný průvod krále Jana Lucemburského, gastronomické zážitky a samozřejmě víno. To vše je Znojemské vinobraní. Více informací o něm naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion