Aktualita: Vinobraní s víny VOC Znojmo
 

Vinobraní s víny VOC Znojmo

zveřejněno:  4. 9. 2023
Znojemské historické vinobraní, největší vinařská slavnost v České republice, letos opět přinese bohatý kulturní program i širokou nabídku vína a burčáku. Ani tentokrát nebudou chybět vinaři spolku VOC Znojmo, kteří nabídnou vína typických znojemských odrůd na prostranství u rotundy sv. Kateřiny.

Během vinobraní, které se v letošním roce uskuteční 8. - 9. září, narazíte na vína různých výrobců, druhů a odrůd. Ty z vás, kteří chtějí ochutnat víno opravdu kvalitní, zveme na největší vinařskou scénu u rotundy svaté Kateřiny.

Budou zde pro vás poprvé připravena vína VOC Znojmo, která prošla srpnovou hodnotící komisí, a nepřijdete ani o vzorky starších ročníků. Aby byla degustace co nejpestřejší, tato vína budou doplněna dalšími z celé Znojemské vinařské podoblasti. Nabídku rozšíří další odrůdy vín bílých, růžových, červených i sektů, včetně polosladkých a sladkých vín.

Ochutnávka proběhne formou pochůzkové degustace, v pátek 8. září od 14:00 do 20:00, v sobotu 9. září od 12:00 do 20:00. O pohodovou atmosféru se postará cimbálová muzika Jožky Šmukaře.

V areálu znojemského hradu vás pak čeká další vinařsky zaměřená scéna, která zprostředkuje Víno všemi smysly. „Půjde o poznávání odrůd typických pro Znojemsko, kterými jsou Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Nejúspěšnější degustátoři získají titul Znalec znojemských vín a jako odměnu si odnesou degustační vzorek vín VOC Znojmo,“ prozradil předseda VOC Znojmo František Koudela.

Také během vinobraní budete moci využít služeb Informačního centra VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde lze degustovat ze speciálního vinného baru či kochat se výhledem z věže se sklenkou v ruce.

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, které vám umožní vstup i na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v síti Ticketstream nebo v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

Vedle vína se můžete těšit na multižánrový program i na tradiční průvod krále Jana Lucemburského. Více informací naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion