Aktualita: Vlkova věž s vyhlídkou a degustací již od 1. dubna
 

Vlkova věž s vyhlídkou a degustací již od 1. dubna

zveřejněno:  29. 3. 2022
Vína VOC Znojmo se zabydlela ve Vlkově věži již před 10 lety, kdy se tato významná památka stala Informačním centrem VOC Znojmo. Letošní sezónu zahájí již 1. dubna! Těšit se můžete na atraktivní vyhlídku z věže, informace o vinařských akcích a samozřejmě na vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée všech vinařů spolku VOC Znojmo.

Vína VOC Znojmo se zabydlela ve Vlkově věži již před 10 lety, kdy se tato významná památka stala Informačním centrem VOC Znojmo. Letošní sezónu zahájí již 1. dubna! Těšit se můžete na atraktivní vyhlídku z věže, informace o vinařských akcích a samozřejmě na vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée všech vinařů spolku VOC Znojmo.

„Informační centrum ve Vlkově věži plní několik funkcí, prioritou je pak podpora vinařské turistiky na Znojemsku. Návštěvníkům poskytujeme nejčerstvější informace o otevřených sklepích jednotlivých vinařství i o všech akcích, které vinaři pořádají,“ přibližuje František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Stavte se na sklenku dobrého vína, kterou si vychutnáte v přízemí věže, a pokud se nebojíte výšek, také na ochozu s jedinečným výhledem na Znojmo a okolí. Degustaci vína zajišťuje speciální, nutno říci unikátní vinný bar, který dokáže udržet lahev vína otevřenou až čtrnáct dní, aniž by víno ztratilo na své kvalitě. Díky tomu je možné v rámci degustace nabízet širokou škálu vín, abyste si vybrali to, které vám chutná.

Gotická Vlkova věž vznikla jako součást středověkých znojemských hradeb. Je vysoká 32 m a na její ochoz vede 123 schodů. Z něj můžete pozorovat nejen křivolaké uličky a malebná náměstí královského města Znojma, ale také jeho široké okolí. Za jasného počasí zaměříte výběžky Českomoravské vrchoviny na severozápadě a Pálavské vrchy na jihovýchodě, často se poštěstí spatřit i vzdálené vrcholky rakouských Alp. V tomto ohledu Vlkova věž letos zastoupí dominantu Znojma, radniční věž, která bude z důvodu rozsáhlé rekonstrukce uzavřena.

 

PROVOZNÍ DOBA VLKOVY VĚŽE:

DUBEN, KVĚTEN A OBDOBÍ 11. ZÁŘÍ – ŘÍJEN

So: 10.00–17.00, Ne, svátky: 10.00–15.00

ČERVEN – 11. ZÁŘÍ

Po–So: 10.00–18.00, Ne, svátky: 10.00–16.00

OBDOBÍ ZNOJEMSKÉHO ADVENTU 2022

O provozní době budeme včas informovat.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion