Aktualita: Vlkova věž zahajuje 12. sezónu
 

Vlkova věž zahajuje 12. sezónu

zveřejněno:  8. 4. 2024
Gotická Vlkova věž v centru města Znojma je již 12 let místem zasvěceným vínu. Od 1. dubna, kdy Informační centrum VOC Znojmo zahajuje sezónu, opět vítá návštěvníky, ať už jde o jednotlivce, kteří zatouží po sklence kvalitního vína, nebo o skupiny, které mají zájem o řízenou degustaci.

Širokou škálu vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée vinařů spolku VOC Znojmo můžete ochutnávat díky speciálnímu vinnému baru, který zachovává kvalitu vína. Každý si tak vybere dle vlastních preferencí.

Sklenku vína si můžete vychutnat nejen v přízemí věže, ale i na ochozu s jedinečným výhledem na Znojmo a jeho široké okolí. Středověká věž je vysoká 32 m a na její ochoz vystoupáte 123 schodů. Z něj lze za jasného počasí spatřit výběžky Českomoravské vrchoviny na severozápadě, Pálavské vrchy na jihovýchodě, a dokonce i vzdálené vrcholky rakouských Alp. Tuto vyhlídku letos oceníte také z důvodu rekonstrukce a uzavření radniční věže.

Informační centrum však není pouze místem ochutnávek. „Prioritou je podpora vinařské turistiky na Znojemsku,“ konstatuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „Návštěvníci zde získají inspiraci, kam za vínem, aktuální informace o otevřených sklepích i o všech akcích, které vinaři pořádají. K vyzvednutí je také aktualizovaný Kalendář akcí VOC Znojmo pro rok 2024.“

Kollárova ulice, na které se Vlkova věž s Infomačním centrem nachází, je vstupní branou do historického centra Znojma. V loňském roce prošla rekonstrukcí, která proměnila i okolí věže. Náměstíčko okolo ní nyní nabízí také prostor pro relaxaci.

K poznávání Znojma s jeho četnými památkami a přírodou Národního parku Podyjí sklenka místního vína prostě patří a návštěva Vlkovy věže je nejjednodušší způsob, jak si ji dopřát.

 

PROVOZNÍ DOBA VLKOVY VĚŽE:

DUBEN, KVĚTEN A OBDOBÍ 15. ZÁŘÍ – ŘÍJEN

So: 10.00–17.00, Ne, svátky: 10.00–15.00

 

ČERVEN – 10. ZÁŘÍ

Po–So: 10.00–18.00, Ne, svátky: 10.00–16.00

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion