Aktualita: Vlkova věž zahajuje sezónu
 

Vlkova věž zahajuje sezónu

zveřejněno:  22. 3. 2023
Znojmo stojí za pohled z výšky. A pokud navštívíte Informační centrum VOC Znojmo, které sídlí ve Vlkově věži na Kollárově ulici, můžete si vyhlídku na romantické uličky, živá náměstí a okolní krajinu zpříjemnit sklenkou místního vína.

Znojmo stojí za pohled z výšky. A pokud navštívíte Informační centrum VOC Znojmo, které sídlí ve Vlkově věži na Kollárově ulici, můžete si vyhlídku na romantické uličky, živá náměstí a okolní krajinu zpříjemnit sklenkou místního vína.

Již od soboty 1. dubna, kdy Informační centrum zahájí letošní sezónu, zde můžete degustovat vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée všech vinařů spolku VOC Znojmo. Díky speciálnímu vinnému baru, který dokáže zachovat kvalitu i po otevření lahve, je k dispozici široká škála vín, aby si každý vybral dle vlastních preferencí. Netradiční prostředí je vhodné také pro skupinové řízené degustace.

„V Informačním centru vás však nečeká pouze ochutnávka vína,“ přibližuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „V rámci podpory vinařské turistiky poskytujeme nejčerstvější informace o otevřených sklepích jednotlivých vinařství i o všech akcích, které vinaři pořádají. Letos poprvé bude k dispozici také nově vydaný Kalendář akcí VOC Znojmo s informacemi o akcích pořádaných naším spolkem i akcích jednotlivých vinařství či vinařských obcí na Znojemsku.“

Sklenku dobrého vína si můžete vychutnat v přízemí věže, a pokud se nezaleknete výšek, také na jejím ochozu s výhledem na město Znojmo a jeho široké okolí. Gotická Vlkova věž, součást středověkých znojemských hradeb, je vysoká 32 m a na ochoz vede 123 schodů. Z něj lze za jasného počasí spatřit výběžky Českomoravské vrchoviny na severozápadě, Pálavské vrchy na jihovýchodě, a dokonce i vzdálené vrcholky rakouských Alp. Tuto vyhlídku oceníte zejména v letošním roce, kdy je z důvodu rozsáhlé rekonstrukce uzavřena dominanta Znojma, radniční věž.

PROVOZNÍ DOBA VLKOVY VĚŽE:

DUBEN, KVĚTEN A OBDOBÍ 10. ZÁŘÍ – ŘÍJEN

So: 10.00–17.00, Ne, svátky: 10.00–15.00

ČERVEN – 10. ZÁŘÍ

Po–So: 10.00–18.00, Ne, svátky: 10.00–16.00

 

 

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion