Aktualita: Značku VOC Znojmo získalo jedenadvacet vín. Ochutnat je můžete poprvé na květnovém festivalu
 

Značku VOC Znojmo získalo jedenadvacet vín. Ochutnat je můžete poprvé na květnovém festivalu

zveřejněno:  9. 4. 2015
Na Festivalu vína VOC Znojmo, které se koná za měsíc, přesněji 8. května, se můžete těšit na dvacet jedna nových vín originální certifikace. Ty prošly včerejším zatřiďováním a mohou se tak pyšnit kvalitou a známkou VOC Znojmo. Nejvíce z nich – deset – jsou vína odrůdy Sauvignon, šest vín je odrůdy Ryzlinku rýnského a pět odrůdy Veltlínského zeleného.

Dvakrát ročně mohou vinaři VOC Znojmo přihlásit svá vína na zatřiďování – tedy přihlásit je do procesu, jejímž výsledkem je označení daného vína značkou VOC Znojmo. Do včerejšího zatřiďování, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě, přihlásilo čtrnáct vinařů VOC Znojmo celkem třicet čtyři vín. Jednadvacet vín uspělo a hrdlo jejich lahve tak bude zdobit páska garantující označení vín originální certifikace.

 

Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění. Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

 

Zajímavé jsou velikosti šarží jednotlivých zatříděných vín. Nejmenší šarží, o počtu 607 lahví, je Sauvignon z vinařství Arte Vini. Naopak největší šarží je opět Sauvignon, tentokrát od Vinařství LAHOFER, a to s počtem 24 900 lahví

 

Drtivá většina zatřiďovaných vín jsou vždy vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2014. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat tradičně poprvé na Festivalu vína VOC Znojmo, který se koná 8. května na Horním náměstí ve Znojmě.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion